Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

III Nadolziańskie Senioralia

2019-05-0818 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Narodowego przeboje wszech czasów Kabaretu Starszych Panów zaśpiewa Artur Gotz. Akompaniował mu będzie Dawid Ludkiewicz na instrumentach klawiszowych.

- To będzie wielka gratka dla uczestników III Nadolziańskich Senioraliów, w ramach których organizowany jest ten koncert. Artur Gotz wykona znane i lubiane przeboje Kabaretu Starszych Panów, których twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do oryginalnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu łączą to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi w XXI wieku – zapowiada Adam Cieślar, dyrektor COK „Dom Narodowy”.

Na program, który wykona wokalista i aktor scen Warszawy i Łodzi, składają się wielkie szlagiery: „Addio pomidory”, „Jeżeli kochać”, „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Ballada z trupem”, „Kapturek 62”, „Dziewica Anastazja”, „Rodzina”, „Upiorny twist”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą” czy „Piosenka jest dobra na wszystko”. Koncert Artura Gotza będzie również wyjątkową okazją do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: „Torreador i kastaniety”, „Sposoby robienia kariery”, „Wesoły deszczyk” czy „Adziba”. Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Sam koncert nie jest jedyną atrakcją III Nadolziańskich Senioraliów. Już od godz. 9:00 będzie rozgrywany turniej szachowy. Tym razem miejscem zmagań będzie wyremontowana sala w Domu Narodowym, do której uczestnicy i kibice wejdą od strony ulicy Matejki. Od godz. 12:00 w budynku udzielane będą porady i konsultacje lekarskie, a także będzie możliwość zrobienia podstawowych badań, np. zmierzyć poziom cukru we krwi czy jej ciśnienie. Nie zabraknie także innych stoisk promocyjnych. Z kolei o 14:00 w sali widowiskowej odbędzie się wykład połączony z debatą pod tytułem „Bezpieczny senior”. Organizuje go Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. Podczas debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zaprezentowane zostaną m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl