Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

20 lat Klubu Sportowego SHINDO

2019-05-14Mieli determinację, wolę walki i wizję rozwoju. Kiedy rozpoczynali działalność klubu nikt nawet nie przypuszczał, że w ciągu dwóch dekad staną się znanym klubem karate znad Olzy. Lata ciężkiej pracy w połączeniu z naciskiem na odpowiednie szkolenie przynosi rezultaty.

Dziś zawodnicy cieszyńskiego klubu odnoszą sukcesy podczas najważniejszych turniejów krajowych oraz europejskich. Zawdzięczają to z pewnością Piotrowi Szymali, świetnemu zawodnikowi, trenerowi i założycielowi klubu, który 20 lat temu postawił na rozwój sztuk walki nad Olzą. W sobotę w murach COK „Dom Narodowy” zawodnicy, sympatycy klubu oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu wspólnie świętowali 20 lat Klubu Sportowego SHINDO. To była świetna okazja do podsumowań i prezentacji zawodników, nie zabrakło oczywiście również życzeń i dobrego tortu.

- Te 20 lat pokazało, że warto wierzyć w swoją pracę i dążyć do wyznaczonego celu. Pomimo, że podążamy drogą, która czasami biegnie pod górkę trzeba się przełamać i zapomnieć czasami o tym, co powoduje, że brakuje nam motywacji. 20 lat pracy udowadnia nam, że warto przełamać ból i swoje słabości, uczy nas także szacunku do ludzi, miejsca w którym się trenuje i swojego mistrza. I to jest najcenniejsze - podkreślał Piotr Szymala.

Jubileusz, to także okazja do podziękowań tym wszystkim, którzy przez lata wspierali rozwój klubu, na ich ręce trafiły okolicznościowe statuetki. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożyli m. in. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. - Ten okres był ciężki, musieliśmy walczyć o pierwsze rezultaty i medale, ale obiecałem wszystkim na początku, że kiedyś będziemy mieli mistrzów Polski i kadrowiczów. Udało się. Mamy w swoim gronie wielu znakomitych mistrzów Polski, Świata i Europy – wyjaśniał Piotr Szymala.

Osiągnęli już wiele, ale w głowach pojawiają się kolejne marzenia. Przed zawodnikami karate po raz pierwszy otwiera się szansa na medal olimpijski, bowiem w gronie nowych dyscyplin sportów olimpijskich znalazło się karate. Czy będzie szansa przywieźć olimpijski medal nad Olzę, okaże się w czasie Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku w Tokyo.

Foto: K. Telma

   

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl