Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Woda, wystawa i młodzi artyści w Wodociągach Ziemi Cieszyńskiej

2019-06-05


Wystawa w Wodociągach? Takiej atrakcji jeszcze nie było. Od 7 czerwca w siedzibie Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej będzie można oglądać prace niezwykłych artystów, którzy zaprezentują nam jak postrzegają obecność wody w swoim otoczeniu. Wszystko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu „Woda wokół mnie”, zakończonego właśnie przez WZC.

Konkurs kierowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z powiatu cieszyńskiego, którzy do zadanego tematu podeszli wyjątkowo kreatywnie - wśród przesłanych prac znalazły się nie tylko rysunki i kolaże, ale także prace przestrzenne. Oprócz kredek, pisaków i bibuły, najmłodsi użyli m.in. kamyków, ziaren kawy, guzików, muszelek i plastikowych nakrętek. Dlatego też obrady jury były trudne i emocjonujące.

- Cieszy nas, że najmłodsi mieszkańcy naszego regionu dostrzegają znaczenie wody obecnej w ich najbliższym otoczeniu – mówi Beata Halama, Prezes Zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej – Nadesłane prace zaskoczyły nas swoją kreatywnością, a dzieci ogromnym zaangażowaniem, które widać w każdej z nich. Niestety nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, ale za wszystkie nadesłane rysunki bardzo dziękujemy – dodaje Halama.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w najbliższy piątek, 7 czerwca w siedzibie Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej o godz. 10.00. Wszystkie przesłane na konkurs prace będzie można podziwiać w siedzibie spółki na specjalnej wystawie. A już w 2020 roku 13 zwycięskich prac ozdobi wyjątkowy kalendarz ścienny, wydany z okazji jubileuszu 25-lecia Spółki i 125-lecia wodociągów na terenie Ziemi Cieszyńskiej.

Więcej.

mat/pras


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl