Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo¶ci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po¶więcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po¶więcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyn na weekend 7 czerwca-9 czerwca


fot. Pixabay


To będzie kolejny weekend, podczas którego najlepiej byłoby się rozdwoić! W ramach trwającego 29. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic” na mieszkańców czekają spektakle (również darmowy, plenerowy!) i koncerty, a wszystkich dumnych Cieszyniaków zapraszamy na XIV Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego. To nie wszystko! Zapraszamy do lektury!

Co nas czeka?

Piątek, 7 czerwca

7 czerwca, godz. 10:00 Chłopcy z Placu Broni – Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic (Teatr im. A. Mickiewicza)
7 czerwca, godz. 19:00 Koncert zespołu TULIA - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic (Teatr im. A. Mickiewicza)
7 czerwca, godz. 21:00 Peregrinus - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic (Rynek)

Sobota, 8 czerwca

8 czerwca, godz. 10:00 Rajd do źródeł Olzy (zbiórka w Lasku Miejskim w Jabłonkowie)
8 czerwca, godz. 10:00 Razem wędrujemy już 500 lat – Dzień Otwarty Projektu (Muzeum Protestantyzmu)
8 czerwca, od godz. 12:00 Bubble Day – Dzień Baniek Mydlanych (Wzgórze Zamkowe)
8 czerwca, godz. 14:00 Kręciołek 2019 (Park Pod Wałką)
8 czerwca, godz. 17:00 Anna Franková - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic (Teatr im. A. Mickiewicza)
8 czerwca, godz. 17:00 Międzynarodowy charytatywny turniej w Darta + Slowteam band (Blady Świt, Czeski Cieszyn)
8 czerwca, godz. 17:30 Mayday 2 (Těsínské divadlo - Scena Polska - Teatr Cieszyński)
8 czerwca, godz. 20:00 Koncert Peter Lipa - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic (Muzeum Śląska Cieszyńskiego)

Niedziela, 9 czerwca

9 czerwca, godz. 12:00 Zielonoświątkowa jajecznica
9 czerwca, godz. 13:30 XIV Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego (Rynek)
9 czerwca, godz. 16:00 Ewa Jaślar-Walicka, jej uczniowie i goście będą witać wakacje 2019, czyli Vive Les Vacances!
9 czerwca, godz. 16:00 Piknik Europejski (Park Pod Wałką)

A przez cały weekend… 7-9 czerwca Inwazja FoodTrucków (Browar Zamkowy Cieszyn)


Chłopcy z Placu Broni – Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic
„W Chłopcach z Placu Broni tematom walki, bohaterstwa i ofiary, kształtującym wyobraźnię i postawy młodego odbiorcy, towarzyszą rodzące się podziały, wrogość i zawężenie optyki, będące efektem ubocznym powstających w grupie norm i ideologii. Głównym sensem i zadaniem spektaklu jest uchwycenie momentu, w którym instynkty i systemy wartości zaczynają przejmować kontrolę nad zbiorowością” – tak o spektaklu piszą organizatorzy. Zapraszamy zatem do Teatru im. A. Mickiewicza o godz. 10:00. Pozycja obowiązkowa!
Bilety: KLIK


mat. pras. MFT "Bez Granic"


Koncert zespołu TULIA - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic
Żeński zespół folklowy, który zdobył ogromną popularność, wystąpi w piątek 7 czerwca w Teatrze im. A. Mickiewicza o godz. 19:00. Reprezentantki Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, laureatki konkursu „Premier” 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018) i zdobywczynie nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za debiut roku 2019.
Bilety: KLIK


fot. mat. pras. MFT "Bez Granic"


Peregrinus - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic
Płytą cieszyńskiego rynku zawładnie jeden z najważniejszych teatrów polskiego off-u, działający od 1977 roku, znany na całym świecie. Ma na koncie ponad 30 (z widowiskami okazjonalnymi ponad 50) tytułów, zarówno na scenie, jak i na ulicy, które obejrzało w Polsce i na świecie około 2.000.000 widzów. Teatr gościł w blisko 250 miastach w ponad 40 krajach na 5 kontynentach. Tego nie można przegapić! Zapraszamy w piątek na Rynek o godz. 21:00!
Szczegóły: KLIK


fot. mat. pras. MFT "Bez Granic"


Rajd do źródeł Olzy
TKK PTTK „Ondraszek” w Cieszynie i Polskie Towarzystwo Turystyczno – Sportowe „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej zapraszają do udziału w XIX Rowerowym Rajdzie do Źródeł Olzy, który odbędzie się 8 czerwca. Trasa będzie następująca: przejazd przez Jabłonków, Piosek, Bukowiec, przekroczenie granicy CZ-PL, przejazd do centrum Istebnej i następnie pod Gańczorkę. dojście pieszo do źródła ok.500m. Powrót do Pensjonatu „Maria” w Istebnej Zaolzie (meta).
Szczegóły: KLIK


fot. TKK PTTK "Ondraszek"


Razem wędrujemy już 500 lat
Regionalny Punkt Kontaktowy Interreg Polska - Słowacja w województwie śląskim oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zapraszają na Dzień Otwarty projektu „Razem wędrujemy już 500 lat”, który odbędzie się 8 czerwca w Muzeum Protestantyzmu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 spotkaniem promocyjno-informacyjnym, a o godz. 10:30, 13:00 i 14:30 będzie można zwiedzić Muzeum z Marcinem Gabrysiem, kustoszem tej placówki. Podczas Dnia otwartego prezentowana będzie również wystawa przybliżająca postać pisarza, poety ks. Jerzego Trzanowskiego.
Szczegóły: KLIK


fot. Wojciech Wandzel


Bubble Day – Dzień Baniek Mydlanych
Już w sobotę, 8 czerwca na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się jedyna w swoim rodzaju impreza: Bubble Day - Dzień Baniek Mydlanych! Daj się ponieść wspaniałej, relaksującej zabawie wśród miliona baniek! Nieważne, ile masz lat. Wiek nie gra roli. Rozrywka znajdzie się dla każdego! Na uczestników czeka płyn do puszczania wielkich baniek, pokazy, zabawy z animatorami i wiele innych!
Szczegóły: KLIK


fot. Pixabay


Anna Franková - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic
Spektakl na podstawie słynnych dzienników Anny Frank, nastolatki, która spisywała swoje wspomnienia w czasie okupacji hitlerowskiej. Razem z rodziną i znajomymi dziewczyna żyła w ukryciu – była Żydówką – i trafili do obozu w 1944 roku. Zmarła na tyfus na krótko przed wyzwoleniem, jednak dzienniki odzyskał jej ojciec i opublikował je kilka lat później. Przedstawienie ©imona Spiąáka, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 17:00 w Teatrze im. A. Mickiewicza, swoją siłę zawdzięcza inscenizacyjnej prostocie i wspaniałemu aktorstwu Lucii Korenej, uhonorowanej za tę rolę prestiżową słowacką nagrodą teatralną DOSKY.
Bilety: KLIK


fot. MFT "Bez Granic"


Mayday 2 Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na drugą część znanej i lubianej, doskonałej farsy „Mayday”. Pamiętacie przygody i perypetie londyńskiego taksówkarza – bigamisty? To teraz czas na ciąg dalszy! Jego niewiedzące o sobie dzieci Gavin i Vicky poznają się przypadkowo przez Internet i wiele wskazuje na to, że łączy ich coś więcej niż zbieżność nazwisk... Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami w sobotę o 17:30 w Těsínskim divadle!
Szczegóły: KLIK


fot. Facebook organizatora


Koncert Peter Lipa - Festiwal Bez Granic/Festival Bez Hranic
W sobotę o 20:00 na Dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego wystąpi Peter Lipa – najwybitniejsza postać słowackiego jazzu. Muzyk znany jest z charakterystycznego stylu wokalnego, w którym bardzo ważny jest tekst. Nazywany „jazz&blues guru”. Nie lada wydarzenie, nie tylko dla fanów jazzu!
Rezerwacja miejsc: KLIK


fot. mat. pras. MFT "Bez Granic"


XIV Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego
W niedzielę odbędzie się święto naszego regionalnego folkloru, tego, co na Śląsku Cieszyńskim najlepsze! Od godz. 14.00 na Rynku wystąpią: Kapela Ludowa "Jetelinka" z Istebnej, Kapela "Bezmiana" z Bystrzycy, dzieci z cieszyńskich przedszkoli, Regionalny Zespół Śpiewaczy "Studzieńczanie" ze Studzionki oraz Zespół Pieśni i Tańca "Suszanie" z Suchej Górnej. Dodatkowo na płycie Rynku zostaną zorganizowane warsztaty plastyczne dla dzieci, na uczestników będą czekać stoiska z wyrobami regionalnymi oraz gastronomią. Nie można tego przegapić!
Szczegóły: KLIK


fot. mat. pras. MFT "Bez Granic"


Inwazja foodtrucków na Browarze Zamkowym
Jak wszyscy wiemy, nie samą kulturą i sportem człowiek żyje. Ważne jest także to, by dobrze zjeść! Dlatego zapraszamy w weekend na Browar Zamkowy Cieszyn, gdzie odbędzie się Inwazja FoodTrucków. Nie sposób wymienić wszystkich pyszności, jakie będą serwowane, dlatego sprawdźcie to sami! Więcej: KLIKFacebook organizatora


Widzicie sami - w Cieszynie nie da się nudzić! W następny weekend czeka nas natomiast jeszcze większa petarda - Święto Trzech Braci. Program dostępny jest na stronie organizatora - COK "Dom Narodowy". Gorąco polecamy! 

Urz±d Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl