Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Święto Trzech Braci na sportowo

2019-06-10


Przed nami coroczne święto naszego miasta! Święto Trzech Braci to jednak nie tylko koncerty i inne wydarzenia kulturalne. To także sport! Dlatego Wydział Sportu zaprasza na cztery wydarzenia: ceremonię wręczenia nagród i wyróżnień w dziedzinie sportu, mecz Cieszyn – Łowicz, a także na III Turniej Golfowy Święta Trzech Braci oraz Bieg z mapą tropem Trzech Braci.

III turniej golfowy

Sobotni dzień 15 czerwca Wydział Sportu proponuje spędzić na polu golfowym. Rozgrywany już po raz trzeci turniej jest imprezą towarzyszącą Świętu Trzech Braci, wezmą w nim udział także znane i lubiane osoby ze świata sportu i kultury. Przyjacielska rywalizacja “Polacy vs. Czesi” poprzez dobrą zabawę ma na celu propagowanie ruchu na świeżym powietrzu, integrację obu narodów i promocję gry w golfa jako formę aktywności dla ludzi w każdym wieku. Dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę po raz pierwszy spróbować gry w golfa przygotowana będzie akademia golfa dla początkujących. Przybyli uczestnicy będą mogli pod okiem profesjonalnego trenera zaznajomić się z golfem, zrobić pierwsze uderzenie i po raz pierwszy trafić do dołka.

Sobota z golfem to wspaniała rozrywka dla rodzin, aktywnych par, grup przyjaciół oraz dla tych wszystkich, którzy chcą obchodzić Święto Trzech Braci na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Aby wziąć udział zarówno w akademii, jak i turnieju należy dokonać uprzedniej rejestracji na stronie:Peregrinus - www.golfbrothers.pl/swieto.

Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona i w turnieju wynosi 40 – po 20 z każdego kraju.

Cieszyn-Łowicz

Nie lada gratka dla fanów piłki nożnej! W ramach obchodów Święta Trzech Braci, 15 czerwca na Stadionie Miejskim przy Al. Jana Łyska 21 w Cieszynie, odbędzie się mecz Cieszyn - Łowicz w strojach kadry narodowej Polski z lat 1924 - 1928. Wcześniej, bo o godzinie 9.00, rozpoczną się turnieje piłkarskie drużyn młodzieżowych.

Nagrody i wyróżnienia

Tego samego dnia o godz. 17.00 na cieszyńskim Rynku podczas Święta Trzech Braci odbędzie się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku oraz za całokształt działalności sportowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Cieszyna do udziału w tej uroczystości!

Bieg na orientację

W niedzielę o godz. 9:30 rozpocznie się świetna zabawa – i dla uczestników indywidualnych, i dla rodzin, grup przyjaciół oraz znajomych! „Tropem Trzech Braci” to impreza polegająca na szukaniu w Cieszynie miejsc bardziej lub mniej (czasami wcale) związanych z legendą o trzech braciach. Miejsca te (punkty) będą oznaczone w terenie specjalnymi lampionami. O rozmieszczeniu punktów kontrolnych uczestnicy dowiedzą się z mapy, którą otrzymają bezpośrednio przed startem.

Do wyboru będą dwie trasy:

- indywidualna - uczestnicy rywalizują o to, kto najszybciej zdobędzie najwięcej punktów kontrolnych. Dystans to ok. 6 km, wpisowe - 15 zł od osoby. Limit uczestników: 30 osób.

- rodzinna/drużynowa - na tej trasie nie ma rywalizacji, trasa dedykowana jest grupom i rodzinom z dziećmi. Dystans ok. 3 km, wpisowe 5 zł od osoby. Limit uczestników: 100 osób.

Zapisy przyjmowane są do 5 czerwca.

Plan imprezy:

• 09:30 otwarcie biura

• 10:00 start uczestników trasy drużynowej/rodzinnej

• 10:30 start uczestników trasy indywidualnej

• 11:30 uhonorowanie pierwszych zawodników rywalizujących na trasie indywidualnej

• 13:00 zamknięcie mety, zakończenie imprezy.

Serdecznie zapraszamy!


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl