Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Tego lata nie może Was zabraknąć w Bibliotece!

2019-06-12


Tegoroczna oferta wakacyjna Biblioteki została przygotowana przez Pracownię Multimedialną oraz Oddział dla Dzieci. Pracownia zaprasza w lipcu na dwa, pięciodniowe cykle zajęć.

Od 1 do 5 lipca czekamy na małych filmowców i filmowczynie, którzy w ramach „Wakacyjnej Pracowni Opowieści”, zmierzą się z bajką Milosa Macourka „Żyrafa czy tulipan” i stworzą jej animowaną interpretację. W czasie zajęć dzieci przygotują storyboard, zbudują scenografię, zaanimują sceny, udźwiękowią i zmontują film, a następnie przygotują uroczystą premierę. Finałowym wydarzeniem będzie premiera w witrynie Biblioteki w dniu 5 lipca o godz. 19.00.

Chcemy pokazać dzieciom cały cykl tworzenia filmu, który jest świetną zabawą, a także okazją do doskonalenia wielu umiejętności – współpracy, interpretacji tekstu, precyzji.

Kolejny tydzień wakacji upłynie nam pod znakiem fotografii i grafiki warsztatowej. Codziennie będziemy poznawać inne techniki pracy: wybierzemy się na fotograficzny plener, stworzymy swoje książki artystyczne, zrobimy roślinne nadruki na bawełnianych torbach, sprawdzimy się w roli dziennikarek i dziennikarzy. Finałem „Wakacyjnej Pracowni Foto/graficznej” będzie happening „Motyle na Głębokiej”, który odbędzie się w piątek 12 lipca.

Wakacyjna Pracownia działa w godz. 9.30-13.30 i zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: twojemedia@biblioteka.cieszyn.pl lub tel. 33 8520710 wew.12

W Oddziale dla dzieci, w godzinach dopołudniowych, czekamy na grupy zorganizowane (półkolonie/świetlice), dla których przygotowaliśmy spotkanie literacko-plastyczne „Przygody piątki z zakątka”.

Wszystkie dzieci, które spędzają lato w Cieszynie, zapraszamy do odwiedzania Oddziału w godzinach popołudniowych. W dni robocze oprócz czwartków, czekamy na najmłodszych od godz.14.00 z zajęciami plastycznymi, literackimi, turniejami gier oraz projekcjami bajek.

Planując tegoroczne wakacje chcieliśmy odpowiedzieć na różnorodne potrzeby najmłodszych czytelników i czytelniczek. Zależy nam, aby wszystkie zajęcia rozbudzały ciekawość świata, rozwijały kreatywność, były szansą poznania rówieśników.

 

Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl