Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Seniorzy zakończyli kolejny rok akademicki

2019-06-17


W czwartek 13.06.2019 słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku w restauracji „Ogrodowa” zakończyli kolejny rok akademicki.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością zacni Goście, w tym Starosta Cieszyński, Burmistrz Miasta Cieszyna oraz prodziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. - Bez wątpienia, to był dla nas bardzo pracowity rok. Rok dużej aktywności i zaangażowania” -stwierdziła rozpoczynając uroczystość i witając Wszystkich Prezes Stowarzyszenia Lucyna Bałandziuk - Bardzo szybko upłynął nam kolejny rok naszego akademickiego życia, jednak tylko dlatego tak się stało, bo wypełniliśmy go mnóstwem ciekawych wydarzeń.

- Jestem pewna, że prawie każdy z nas może śmiało powiedzieć, że w tym roku miał możliwość rozwinięcia swoich nowych umiejętności w różnych dziedzinach, a także nie stronił od podniesienia swojej aktywności fizycznej - stwierdziła pani Prezes.

W imieniu Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz wszystkich słuchaczy podziękowała wszystkim darczyńcom, ludziom dobrej woli, dzięki którym możliwa była tak bogata i różnorodna działalność Stowarzyszenia.

Słowa podziękowania Pani Prezes skierowała także do członków obecnego Zarządu i do tych którzy nie kontynuują już pracy w Zarządzie za aktywny, pełen zaangażowania udział w życiu Uniwersytetu.

Gorące podziękowania w imieniu swoim własnym i całego Zarządu skierowała także do wszystkich osób, które poświęcili swój czas i energię dla funkcjonowania, wzbogacenia i uatrakcyjnienia uniwersyteckiego życia studentów. Medaliści Olimpiad Senioralnych zostali wyróżnieni za godne reprezentowanie seniorów ziemi cieszyńskiej i osiągnięte wyniki. Dodatkowo otrzymali upominki od Burmistrza Miasta Cieszyna. Po wręczeniu podziękowań i wyróżnień studenci odebrali dyplomy i biuletyny podsumowujące miniony rok akademicki, a pani Prezes złożyła Wszystkim życzenia udanych wakacji, pełnych aktywnego wypoczynku i zaprosiła na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego.

Po części oficjalnej, na zakończenie zaprezentowały się w programie artystycznym sekcja j.angielskiego, wokalna i tańca liniowego. Część artystyczną zakończył występ zespołu Wielkokończanie.

A potem Seniorzy wspaniale bawili się przy dobrej muzyce racząc się piwkiem i dobrym jedzonkiem.

Tekst i foto: mat/pras


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl