Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Sportowe Święto Trzech Braci za nami

2019-07-05


15 czerwca na Stadionie Miejskim w Cieszynie w ramach Święta Trzech Braci, Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Cieszyński Klub Sportowy PIAST zorganizowali Młodzieżowe Turnieje Piłkarskie, pokazy piłkarskiego przedszkola oraz mecze Cieszyn vs. Łowicz dzieci 2009-2010 i oldboyów, którzy wyszli na boisko w strojach kadry narodowej Polski z lat 1924-1929.

Wszystko zaczęło się od turniejów dzieci z rocznika 2012, które mimo upalnej pogody wspaniale sie bawiły rywalizując ze swoimi rówieśnikami. O godzinie 12.30 odbył się mecz Cieszyn vs. Łowicz dzieci z rocznika 2009/2010 w strojach reprezentacji Polski. Mecz stał na wysokim poziomie o czym świadczy wynik 5:5 i rewanż w Łowiczu zapowiada się ekscytująco./b>

Natomiast o 14.00 rozpoczęło się spotkanie oldboyów Cieszyn vs. Łowicz w strojach kadry narodowej Polski z lat 1924-1929. Dla cieszyńskiej drużyny bramki starali się strzelić m.in. Ireneusz Jeleń (były reprezentant kraju) oraz I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Krzysztof Kasztura. Obiektywnie trzeba przyznać, że to goście z Łowicza mieli więcej groźnych sytuacji bramkowych, i gdyby nie bramkarz cieszyńskiej drużyny Łukasz Wantulok (pracownik Wydziału Sportu UM Cieszyn) Łowicz mógłby wygrać to spotkanie kilkoma bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, a rewanż w Łowiczu przewidziano na 10 sierpnia 2019 roku. Gratką dla kibiców z pewnością był fakt, że zawodnicy wystąpili w replikach strojów kadry narodowej Polski z lat 1924-1929, a dodatkowo zagrali skórzaną piłką tak aby jeszcze bardziej poczuć atmosferę tamtych lat.

Tego samego dnia popołudniu na cieszyńskim Rynku podczas obchodów Święta Trzech Braci odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień Miasta Cieszyna w dziedzinie sportu. Laureaci wyróżnień otrzymali z rąk Burmistrzyni Miasta Cieszyna – Gabrieli Staszkiewicz oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – Remigiusza Jankowskiego listy gratulacyjne, a w przypadku nagród, okolicznościowe statuetki. Szczegółu można znaleźć na stronie sport.cieszyn.pl/

Również w sobotę 15 czerwca przeprowadzona została Golfowa polsko – czeska rywalizacja przy okazji obchodów Święta Trzech Braci. Na polu golfowym w Ropicach. Wśród licznie przybyłych uczestników nie zabrakło gości specjalnych. W turnieju uczestniczył Krzysztof Materna, Klaudiusz Sevkowic, Mikołaj Grabowski, Aron Chmielewski, Wojciech Tkacz, Grzegorz Kotowicz oraz cieszyńscy olimpijczycy Mateusz i Michał Ligoccy. Dla uczestników przygotowane zostały ciekawe atrakcje, a wśród nich poza turniejem głównym, akademia golfa dla początkujących, poczęstunek i upominki. Niewielką przewagą tegoroczną edycję turnieju wygrała strona czeska i tym samy puchar przechodni pozostał w rękach Burmistrzyni Czeskiego Cieszyna Pani Gabrieli H°ebaŔkovej.

W niedzielę 16 czerwca jako impreza towarzysząca Świętu Trzech Braci została zorganizowana II Impreza na Orientację "Tropem Trzech Braci". Blisko 110 uczestników biegało zwiedzając Cieszyn na jednej z dwóch tras. Trasa drużynowa miała do odnalezienia 12 punktów i do przebycia ok 5 km. Trasa indywidualna polegała na odnalezieniu 19 punktów znajdujących się w centrum Cieszyna i częściowo po drugiej stronie Olzy. O rozmieszczeniu punktów kontrolnych uczestnicy dowiedzieli się z map, które otrzymywali bezpośrednio przed startem.

Fot. WS/Fundacja Pro Vitae/Golfbrothers.pl/


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl