Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Książki na wakacje - Biblioteka Miejska poleca

2019-07-08
W trzydziestą rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych ukazał się reportaż Aleksandry Boćkowskiej „Można wybierać. 4 czerwca 1989”.

Autorka opisuje pamiętną niedzielę krok po kroku – na targu w Koszalinie sprzedawano „przedwyborcze kury”, które miały na drugi dzień podrożeć, Chris Niedenthal fotografuje wzruszonego mężczyznę strzyżonego na przydomowym placu przed pierwszymi w życiu wyborami, a w radiowej Trójce króluje zespół The Cure. Jak wyglądała walka strachu z entuzjazmem w różnych zakątkach Polski, z perspektywy zwykłych obywateli, ich problemów i oczekiwań? Dla wielu czytelników to okazja do skonfrontowana reporterskiej relacji z własnym doświadczeniem, a dla młodszych okazja do poznania niedalekiej historii „od kuchni”.

Malcolm XD to pseudonim anonimowej gwiazdy Internetu, autora krótkich historii (past), które trafiły w gusta milionów czytelników, zaś opowieść o ojcu wędkarzu doczekała się ekranizacji z tytułem „Fanatyk” w reżyserii Michała Tylki i z gwiazdorską obsadą. Teraz przyszedł czas na książkowy debiut. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się „Emigracja” – zbiór przygód z życia młodego Polaka przebywającego na emigracji zarobkowej w Wielkiej Brytanii. Historie opisane żywym językiem z dodatkiem inwektyw, rozbrajająco szczere, niepoprawne i zwyczajnie zabawne. Czyta się jednym tchem!

Zapraszamy do biblioteki!

Tekst i foto BM


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl