Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Informacja miasta w sprawie wycinki drzew przez PKP PLK S.A. na ul. Czarny Chodnik

2019-07-08


Informujemy, że na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęto dzisiaj wycinkę drzew wzdłuż ul. Czarny Chodnik. Odbywa się ona na terenie, którego prawnym właścicielem jest spółka PKP PLK S.A. Na miejscu były władze Cieszyna i przedstawiciele miejskich służb.

Wycinka, którą prowadzi PKP PLK S.A. przy ul. Czarny Chodnik odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej Starosty Cieszyńskiego ze stycznia 2019 r. i obejmuje drzewa zlokalizowane na terenie kolejowym, pomiędzy ul. Czarny Chodnik a torami kolejowymi. Odbywa się ona na działkach, których właścicielem jest spółka PKP PLK S.A. - mówi Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Dziś, gdy rozpoczęły się prace związane z wycinką drzew, na miejscu obok wiceburmistrza Majora byli także przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie i strażnicy miejscy.

- Zażądałem wstrzymania prac i przedstawienia wszystkich dokumentów. Zapoznałem się z decyzją o zgodzie na wycinkę tych drzew, opinią ornitologiczną i mapami geodezyjnymi, na podstawie których określiliśmy granice terenów kolejowych i terenów gminnych. Ponadto strażnicy miejscy sporządzili notatkę służbową i dokumentację fotograficzną. Nie mamy podstaw prawno-administracyjnych do wstrzymania tej wycinki - wyjaśnia wiceburmistrz Major i przypomina, że jak każdy organ administracji publicznej, musi działać w granicach przepisów prawa, jakie obowiązuje w naszym kraju.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A nadal nie posiada decyzji administracyjnej, a co za tym idzie, zgody Starosty Cieszyńskiego na wycinkę drzew na działkach gminnych i prywatnych wzdłuż Czarnego Chodnika i ul. Dojazdowej. W tym zakresie cały czas toczy się postępowanie w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl