Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Biblioteka Miejska w Cieszynie wyróżniona przez Narodowe Centrum Kultury

2019-07-12


Projekt "Małe opowieści" cieszyńskiej biblioteki znalazł się w „złotej dwudziestce” najciekawszych inicjatyw wybranych przez Narodowe Centrum Kultury do IX Ogólnopolskiej Giełdy Projektów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest animacja +słowo.

To bardzo duże wyróżnienie, bowiem wybierano projekty realizowane nie tylko przez biblioteki, ale także domy kultury, muzea i stowarzyszenia z całej Polski – powiedziała Izabela Kula – dyrektor Biblioteki. Głównym celem Giełdy jest wymiana doświadczeń związanych z realizowanymi projektami, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce. Stąd kluczowym punktem programu będą prezentacje dobrych praktyk, w tym również cieszyńskiej biblioteki.

Już w październiku na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Kielcach opowiemy jak animujemy lokalną społeczność wokół obrazów i słów, zaprezentujemy nasze słowno-animacyjne działania - "Krokodyla w Cieszynie" i "Filmową Kronikę Kobiet" – mówi Ilona Majewska, specjalistka ds. edukacji medialnej Biblioteki Miejskiej i koordynatorka obu projektów.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowego Centrum Kultury, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Giełda Projektów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mat/pras


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl