Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


UniaBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Camping Olza – miejsce z możliwościami szuka najemcy

2019-07-17


Władze Cieszyna poszukują nowego gospodarza „Campingu Olza”. Miejsce ma ogromny potencjał turystyczny!

Jednym z atutów „Campingu Olza” jest położenie - wśród pięknej zieleni, zalewu kajakowego, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjno-sportowych. - Poszukujemy najemcy, który od stycznia 2020 r. rozwinie turystyczną atrakcyjność i tchnie życie w to miejsce. Chcielibyśmy, by camping funkcjonował przez cały rok. Wyposażenie pozwala m.in. na organizowanie na jego terenie obozów sportowych, co z kolei przekłada się na obsługę dużych, zorganizowanych grup turystów – zauważa Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna.

Władze Cieszyna mają nadzieję, że znajdzie się osoba bądź firma, która temu miejscu nada odpowiedni kierunek. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z bazą noclegową zlokalizowany jest bezpośrednio nad rzeką Olzą. „Camping Olza” zajmuje powierzchnię 1,5617 ha, do tego dochodzi część działki (35 m2) zabudowaną kładką nad zalewem kajakowym, z którego dzierżawca będzie mógł korzystać. Na terenie kompleksu znajdują się 4 budynki z wyposażeniem - w tym baza noclegowa, restauracja, zaplecze caravaningu i campingu oraz administracja.Kompleks stał się własnością Gminy Cieszyn w 1990 r. Nieruchomość stanowiła wcześniej własność Skarbu Państwa. W 2010r. Rozpoczęto realizację zadań pn. „Modernizacja Kempingu Olza” i „Modernizacja zalewu kajakowego” w ramach projektu „SportPark – Park Sportowy rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego Pod Wałką etap I”. Tego roku, po modernizacji przekazano również w użytkowanie zalew kajakowy.

„Camping Olza” położony jest w niezwykłym miejscu. W okolicy nie brakuje atrakcji kulturalnych, turystycznych i sportowych. Nieopodal, w okresie letnim, działa basen miejski. Swoje miejsce zajmują użytkownicy tras spacerowych, szlaków rowerowych i parku. Nie możemy zapomnieć o bliskości naszych czeskich sąsiadów i atrakcyjnej dla turystów infrastrukturze parku po drugiej stronie Olzy.

- Miejsce dla siebie znajdą tu zarówno osoby szukające wytchnienia, jak również ci, którzy poszukują aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji gości są zarówno pokoje hotelowe, jak również pole namiotowe – miejsce przygotowane z myślą o namiotach i przyczepach kempingowych. Ponadto wyposażona jest kuchnia ze świetlico-jadalnią, pralnia z prasowalnią oraz zaplecze sanitarne – wymienia wiceburmistrz Kasztura.

Przed głównym wejściem do obiektu znajduje się staw z wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych, który choć dziś świeci pustkami, kiedyś nie miał sobie równych pod względem atrakcyjności. Mieszkańcy mają nadzieję, że ten czas jeszcze wróci, bo możliwości jest wiele, trzeba je tylko na nowo w tym miejscu dostrzec i realizować.

Zainteresowanych dzierżawą Campingu Olza wraz z zalewem zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Cieszynie pod nr tel. 33 4794 230 lub 33 4794 237 bądź bezpośrednio z wiceburmistrzem Krzysztofem Kaszturą.

fot. W. Wandzel

fot. W. Wandzel

   

Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl