Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Lubuskie „Oblicza Tradycji” z udziałem Ziemi Cieszyńskiej

2019-07-25


Cały tydzień od 6 do 12 lipca 35. osobowa reprezentacja ZPiT Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej spędziła w Zielonej Górze reprezentując nasze miasto na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji”.

Jego historia sięga roku 1964, kiedy to Zielona Góra stała się miejscem spotkań i prezentacji różnych kultur z całego świata. Na festiwal zjechały zespoły z Ukrainy, Gruzji, Litwy, Polski, Rumunii, Serbii i Słowacji, a rolę gospodarza pełnił lokalny Lubuski Zespół Pieśni i Tańca. Naszym udziałem stały się: konkursowa prezentacja widowiska obrzędowego „Oczepiny” w Lubuskim Teatrze, (publiczność cieszyńska będzie mogła go obejrzeć podczas koncertu jubileuszowego w czerwcu 2020 r.), udział kapeli i naszej solistki Martyny Brody w konkursach „Muzycy w Ochli” i „Śpiewacy w Ochli” w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Tamże obsługiwaliśmy własne stoisko serwując cieszyński bigos i kołocze, przygrywała temu kapela, były też i nasze tańce regionalne. Nie zabrakło materiałów promocyjnych i ulotek o naszym regionie.

panorama Zespól prezentował się również na zielonogórskim rynku, gdzie poza programem artystycznym prowadził zabawy, animacje i naukę tańców regionalnych z mieszkańcami. Ciekawym doświadczeniem dla zespolaków była wizyta w Żarach i spotkanie z dużą grupą przedszkolaków, dla których zrealizowaliśmy interesujący program edukacyjny. Na szlaku naszych artystycznych podróży po ziemi lubuskiej znalazł się jeszcze Łagów i koncert w urokliwym amfiteatrze nad jeziorem i podnóża starego zamku. Ukoronowaniem festiwalu był koncert finałowy „Gala Tradycji” w amfiteatrze im. Anny German. Podczas koncertu wręczona nam II nagrodę za „Oczepiny” oraz nagrodę publiczności. Na konto trofeów należy także wpisać honorowe wyróżnienia dla solistki i kapeli.

Przed nami udział w koncertach Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym, który przetoczy się przez Cieszyn w ostatniej dekadzie sierpnia.

Piotr Gruchel
ZPiT Ziemi Cieszyńskiej

 

Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl