Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

DOKA Downhill City Tour

2019-07-26


20 lipca w Cieszynie już po raz czwarty odbyły się zawody rowerowe w dyscyplinie downhill. Doka Downhill City Tour znów przyciągnęły zawodników i fanów tego ekstremalnego sportu do malowniczego centrum miasta. Widowiskowość wyczynów rowerzystów zachęciła również mieszkańców Cieszyna do aktywnego kibicowania.

Trasa zawodów przebiegała od Rynku przez ul. Głęboką, następnie obok Studni Trzech Braci, a kończyła się za schodami przy młyńskiej bramie. Była to odświeżona względem poprzednich edycji nitka, która była chwalona zarówno przez zawodników jak i widzów. Na rynku przygotowana została strefa dla widzów, w której można było skorzystać z oferty gastronomicznej foodtruck'a i atrakcji przewidzianych dla uczestników. Wśród nich znalazła się m.in. strefa dla najmłodszych, gdzie przez cały dzień odbywały się gry i animacje ruchowe. Na płycie rynku znajdowało się również biuro zawodów oraz scena, z której konferansjer komentował na bieżąco zawody.

Na starcie stanęło 59 zawodników, z czego 55 podjęło walkę o najszybszy czas. Zawodnicy standardowo startowali w sześciu kategoriach (Hobby Hardtail, Kobiety, Junior, Hobby Full, Masters, Elita) podzielonych ze względu na wiek, poziom umiejętności i rodzaj roweru. Organizatorem imprezy była Fundacja KULT, a zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Cieszyn.

W kategorii Hobby Hardtail zwyciężył Jakub Kantor z Łobodna z czasem 34.39 sek. Na drugim miejscu uplasował się Artur Ryś z Ustronia, który pokonał trasę w czasie 35.02 sek. A na trzecim miejscu podium stanął Cieszyniak Łukasz Olszar z czasem 36.44 sek.

W kategorii Kobiet najlepsza okazała się Martyna Gruszka z Ustronia z czasem 39.76 sek.

W kategorii Junior zwyciężył mieszkaniec Cieszyna Dominik Ciżewski, który przejechał trase w czasie 34.11 sek. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Widera z Tychów z czasem 34.63 sek. A na najniższym stopniu podium znalazł się Bartosz Gołąb z Andrychowa z czasem 35.50 sek.

W kategorii Hobby Full najszybciej trasę pokonał kolejny z mieszkańców Cieszyna Adam Barchański (32.11 sek.). Drugie miejsce wywalczył Petr Janecek z Frydku-Mistku, który przejechał trasę w czasie 32.95 sek. A na najniższym stopniu podium stanął Adrian Bukiej z Koronowa z czasem 33.05 sek.

W kategorii Masters wygrał Bartosz Giemza z Rybnika z czasem 31.63 sek. Drugie miejsce zajął Tomasz Urbaniak z Wrocławia, który pokonał trasę w czasie 32.54 sek. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Wicher z Krakowa, któremu tym razem wicher w plecy nie pomógł wygrać zawodów, a czas 34.36 sek. dał mu miejsce na podium.

W kategorii Elita najlepszy okazał się Tomasz Raszyk z Wisły, który przejechał cieszyńską trasę w czasie 31.18 sek. Drugie miejsce wywalczył Jakub Kantor z czasem 32.10 sek., a brąz przypadł Patric'owi Robinsonowi z czasem 34.49 sek.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w cieszyńskim Doka Downhill City Tour.

Tekst. WS/ Fundacja KULT

Fot. Przemysław Kita


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl