Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


UniaBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

MSFF z wizytą w cieszyńskim Ratuszu

2019-08-27


27 sierpnia uczestnicy 32. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego gościli w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza. Gości tradycyjnie powitała Burmistrz Miasta Gabriela Staszkiewicz.

- Dziękujemy za możliwość zorganizowania po raz kolejny w Cieszynie Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, za okazaną życzliwość i pomoc – mówiła podczas spotkania Barbara Uracz, dyrektor Festiwalu, kierując słowa wdzięczności na ręce gospodarza miasta.

Spotkanie było okazją do wysłuchania opowieści, związanych z historią naszego miasta, które przybliżyła uczestnikom Festiwalu - Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz a także do pamiątkowego zdjęcia. Zanim jednak utrwalono moment na wspólnej fotografii, przyszedł czas na rozmowę i wręczanie regionalnych upominków, które uczestnicy festiwalu przywieźli ze swoich krajów. Oczywiście nie mogło zabraknąć promocyjnych gadżetów, z którymi nasi goście wyjadą z Cieszyna.Przypomnijmy - w jednym z największych i najbarwniejszych wydarzeń w roku, który gościmy w Cieszynie udział biorą znakomite zespoły z różnych stron świata: z Czech, Argentyny, Ekwadoru, Meksyku, Bułgarii, Litwy i Sycylii. Oczywiście wśród nich nie może zabraknąć również Polski. To wyjątkowe przedsięwzięcie, co roku przybliża mieszkańcom kulturę innych narodów świata, ich taniec, muzykę i śpiew.

fot. BSK

   

Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl