Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo¶ci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Październik 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po¶więcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po¶więcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Zbliża się 3. edycja Otwartych Pracowni

2019-09-26


Zbliża się 3. edycja Otwartych Pracowni. Pracownie sztuki i rzemiosła już po raz trzeci otworzą się nad Olzą

W dniach od 3 do 6 października br., po raz trzeci otworzą się pracownie sztuki i rzemiosła po obu stronach Olzy. Jak przekonują organizatorzy, Otwarte Pracownie to już nie tylko moment uchwycenia artysty w miejscu jego pracy twórczej, ale także seria warsztatów, spotkań oraz wystaw.

Głównym założeniem Otwartych Pracowni jest pokazanie pracowni artystycznych, miejsc wystawowych, które należy odnaleźć poprzez stworzoną w tym celu mapę. Znajdują się na niej także miejsca, które specjalnie na potrzeby Otwartych Pracowni staną się miejscem prezentacji twórczości artystów z obu stron Olzy. - W sytuacji, kiedy artysta nie ma swojej pracowni, organizujemy wystawy w systemie krzyżowym tzn. polski twórca wystawia się po czeskiej stronie a czeski po polskiej - wyjaśnia Veronika Křístková, współorganizatorka Otwartych Pracowni.

W ramach tegorocznej edycji Otwartych Pracowni będzie można zobaczyć wystawę malarstwa grupy artystycznej Osmička w Galerii 13 w Cieszynie, fotografii Luďka Ondruąki w cieszyńskiej kawiarni Tramwaj Cafe, a także wystawę obrazów Klaudii ©vrčkovej w klubie Blady Świt w Czeskim Cieszynie. Przede wszystkim jednak w ramach czesko-polskiej imprezy w Czeskim Cieszynie otworzą się następujące pracownie: Atelier Rosana, pracownia U Pernikářky, pracownia florystyczna i kwiaciarnia Blanki Zapletalovej. W Cieszynie swoje progi udostępni m.in. pracownia krawiecka Renaty Weber, studio rysunku 4Arch, showroom Too pracownia rzeczy, studio ilustratorsko-projektowe Dinksy i wiele innych.

Trzecia edycja Otwartych Pracowni odbędzie się w dniach od 3 do 6 października. - Zaczynamy 3. października o godz. 15:30 w Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie, polsko-czeskimi, tłumaczonymi warsztatami zatytułowanymi „Otwarte karty”, które poprowadzi studio Dinksy. Po warsztatach poświęconych sprawnej komunikacji, w ogrodzie ośrodka AMOS odbędzie się wernisaż Otwartych Pracowni – wyjaśnia Petra Slováček Rypienová, reprezentująca stowarzyszenie Człowiek na Granicy z Czeskiego Cieszyna, które jest organizatorem Otwartych Pracowni, finansowanych z budżetu miasta Czeski Cieszyn.

- Otwarte Pracownie to przede wszystkim ludzie, rozmowy i wspólny czas. Rozmawiają nasi odbiorcy między sobą, rozmawiają z twórcami, rozmawiają twórcy z twórcami. A z takich rozmów rodzą się współprace artystyczne, również te transgraniczne – komentuje Magdalena Żuraw Peč, współorganizatorka Otwartych Pracowni.

Katalog twórców, którzy zaprezentują się podczas 3. edycji Otwartych Pracowni zostanie opublikowany na stronie KLIK,

PROGRAM - WYDARZENIA i WARSZTATY:

• 3.10 czwartek, godz.15.30 - Warsztat eksperyment - Otwarte karty na Otwartych pracowniach, SVČ Amos, Czeski Cieszyn

• 3.10 czwartek godz. 17.30 - Wernisaż otwarcia, SVČ Amos, Czeski Cieszyn

• 4.10 piątek, godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa grupy artystycznej Osmička, Galeria 13, Cieszyn

• 5.10 sobota, godz. 9-12 - Warsztaty makramy z Mokosz, Pracownia Krawiecka Renaty Weber, Cieszyn

• 6.10 niedziela godz. 11-13.30 - Warsztat Szyjemy torbę na zakupy wielokrotnego użytku, Pracownia Krawiecka Renaty Weber, Cieszyn

• 6.10 niedziela godz. 15 - Sudety, zaklęty w czasie - Spotkanie z Luďkiem Ondruąką - autorem wystawy fotograficznej, Tramwaj Cafe, Cieszyn

fot. mat.pras

   

Urz±d Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl