Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram







Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Październik 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

fot. mat/pras

fot. mat/pras

Gala Sportu w Starostwie


W dniu 3 października 2019 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień powiatu cieszyńskiego w dziedzinie sportu, która połączona została z jubileuszem 20-lecia organizacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w powiecie cieszyńskim. Wśród laureatów znaleźli się sportowcy i działacze związani z naszą Gminą, którzy w 2018 roku osiągali wysokie wyniki sportowe oraz przyczynili się do rozwoju sportu w powiecie tacy jak:

Nagroda Powiatu Cieszyńskiego:

Janusz Rokicki (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn) – 1 miejsce w Mistrzostwach Europy World Para Athletics w lekkiej atletyce w konkurencji pchnięcie kulą (Berlin, 20 – 26.08.2018 r.),

Tadeusz Glos (Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego) – wieloletni organizator współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego.

Wyróżnienie powiatu cieszyńskiego:

Zuzanna Pasterny (Cieszyńska Szkoła Karate Bogdan Kubica) – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w karate kyokushin, kategoria kumite juniorek -60 kg (Ełk, 10.11.2018 r.),

Joachim Krężelok (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn) – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w konkurencji rzut oszczepem (Bydgoszcz, 08 – 10.06.2018 r.),

Mirosław Madzia (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn) – 3 miejsce w Mistrzostwach Europy World Para Athletics w lekkiej atletyce w konkurencji pchnięcie kulą (Berlin, 20 – 26.08.2018 r.),

Damian Kulig (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn) – 3 miejsce w Mistrzostwach Europy World Para Athletics w lekkiej atletyce w konkurencji pchnięcie kulą (Berlin, 20 – 26.08.2018 r.),

Zbigniew Gryżboń (Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn) – trener lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych, którego podopieczni osiągnęli wysokie wyniki podczas mistrzostw Europy i Polski w lekkiej atletyce,

Małgorzata Błaszczyk (Uczniowski Klub Sportowy NAKANO Pogwizdów) – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w ju – jitsu, kategoria fighting -62 kg (Sochaczew, 15.04.2018 r.),

Mateusz Herrman (Uczniowski Klub Sportowy NAKANO Pogwizdów) – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w ju – jitsu, kategoria fighting -73 kg (Sochaczew, 15.04.2018 r.),

Podczas gali uhonorowano również najlepsze szkoły we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2018/2019 wśród których znalazły się cieszyńskie szkoły takie jak:

Igrzyska młodzieży:

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie.

Licealiada:

1 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie,

2 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie,

3 miejsce – Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie.

Ponadto Gmina Cieszyn zajęła 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej gmin, we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

Pełna fotogaleria z tego wydarzenia znajduje się na stronie sport.cieszyn.pl.

Tekst i foto WS


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl