Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Inkubator przedsiębiorczości

2019-10-25


11 października w Zamku Cieszyn został oficjalnie otwarty Inkubator Przedsiębiorczości AIP. W Zamkowej „Oranżerii” do dyspozycji przedsiębiorców oddano w pełni wyposażone biuro coworkingowe. Uroczystego otwarcia dokonali Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Mateusz Maik, przedstawiciel AIP.
Wydarzeniu towarzyszyły indywidualne konsultacje biznesowe dla osób planujących otworzyć firmę oraz szkolenie: Jak (nie) sprzedawać! , które poprowadził Mateusz Maik, trener biznesu, mentor, przedsiębiorca. Inkubator Przedsiębiorczości AIP Cieszyn to nie tylko możliwość skorzystania z przestrzeni biurowej, ale przede wszystkim merytoryczne i organizacyjne wsparcie dla przedsiębiorców. W ramach AIP realizowany jest program mentoringowy, w którym swoją wiedzą dzieli się grono wybranych ekspertów a inkubowane firmy mają dostęp do specjalnie opracowanego programu korzyści. Działając pod skrzydłami AIP, zyskuje się możliwość legalnego funkcjonowania i zarabiania bez zakładania firmy, jak i pakiet szkoleń, czy możliwość nawiązania nowych biznesowych kontaktów. Oferta Inkubatora nie jest skierowana jedynie do młodych ludzi – studentów, czy absolwentów.

Autorski program inkubacji biznesowej AIP pozwala przetestować pomysły na biznes, ograniczając do minimum koszty i ryzyko z tym związane. Powstał z myślą o: pracownikach etatowych, którzy nie chcą od razu rezygnować z pracy; studentach, którzy chcą zrealizować swoje pomysły biznesowe; freelanserach, którzy chcą wystawiać faktury swoim klientom; ekspertach, którzy chcą być niezależni; startupowcach, szukających inwestora i dopracowujących swój pomysł; pasjonatach, którzy chcą zarabiać na tym, co kochają robić; młodych mamach, które chcą pracować z domu oraz byłych przedsiębiorcach, którzy tym razem chcą zacząć bezpieczniej. Inkubator jest też przedsięwzięciem, które zamierza wspierać aktywność i przedsiębiorczość mieszkańców Cieszyna i okolic. Jako przykład – przedstawiciele AIP – przywołali Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, gdzie dzięki współpracy z miastem powstał program „Lokal start” umożliwiający przedsiębiorcom (na określonych warunkach) uzyskanie lokalu z niską stawką czynszu. Cieszyński Inkubator dopiero czeka znalezienie pomysłów jak lokalnie wspierać przedsiębiorców.

Zainteresowanych tematem zachęcamy do kontaktu z Działem Przedsiębiorczości Zamku Cieszyn: tel. 33 851 08 21 wew. 21, przedsiebiorczosc@zamekcieszyn.pl

mat/pras

   

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl