Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

11 listopada w Cieszynie

2019-11-12


11 listopada nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Jezusowym rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wraz z godziną 11.15 rozpoczęła się manifestacja patriotyczna na Placu Wolności.
W samo południe uroczystości zawitały na cieszyński Rynek. Odśpiewano hymn państwowy, złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, okoliczne przemówienie wygłosiła tego dnia Burmistrza Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

- Żyjemy w sercu Śląska Cieszyńskiego. Regionie, który swoją tożsamość budował w oparciu o takie wartości jak otwartość, tolerancja i zaangażowanie - nie zapominając również o wartościach obywatelskich - podkreślała Burmistrz Miasta, dodając - Każdego dnia mamy okazję docenić, jak żyje się bez granic. Mieszkamy w jednym mieście, mijamy się na ulicach, mamy podobne potrzeby i oczekiwanie. Całkiem sporo nas różni, jednak dzielimy wspólną przestrzeń. Współczesny patriotyzm powinien wyrażać się tym, że dla każdego jest tu miejsce…

Po części oficjalnej nastąpił przemarsz i złożenie kwiatów oraz odśpiewanie „Roty” pod Pomnikiem Ku Czci Legionistów Śląskich Poległych za Polskę. Tradycyjnie już uczestnicy uroczystości uczestniczyli w Lekcji Śpiewania Patriotycznego na cieszyńskim Rynku.

Wraz z godziną 17.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączona z wręczeniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej.

BSK

Fot. KT


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl