Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

fot. Witold Trolka UMWS

fot. Witold Trolka UMWS

Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego: Głosuj na „Pociąg do kultury”

2019-11-13


W dniach od 12 do 30 listopada 2019 r., mieszkańcy województwa śląskiego mogą oddać swoje głosy na projekty, które pozytywnie przeszły ocenę formalną w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wśród projektów, na które można oddać swój głos jest cieszyński projekt „Pociąg do kultury”.

Dlaczego warto zagłosować na projekt „Pociąg do kultury”? W przypadku gdy projekt zyska dofinansowanie z budżetu Województwa Śląskiego mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli skorzystać z 50% zniżki na przejazdy pociągami Kolei Śląskich, na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne, folklorystyczne. - Po weryfikacji prawno-technicznej udało się utworzyć listę instytucji oraz miejsc kultury na podstawie bazy danych Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, które wezmą udział w realizacji projektu „Pociąg do kultury”. Ostatecznie na liście miejsc kultury znalazło się ponad 300 obiektów kultury z całego województwa śląskiego – wyjaśnia Michał Nowak, pomysłodawca projektu.

„Pociąg do kultury”, miałby wyruszyć w kwietniu 2020, by swą podróż zakończyć wraz z końcem 2020 roku. W ramach projektu, każdego miesiąca do wykorzystania byłoby około 2000 przejazdów Kolejami Śląskimi. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, należałoby kupić bilet na trasie obsługiwanej przez śląskiego przewoźnika kolejowego, do miejscowości, w której odbywa się wydarzenie kulturalne, a następnie zakupić bilet na wydarzenie kulturalne odbywające się na terenie województwa. Po przedstawieniu obu biletów pasażer otrzymałby bezpłatny bilet powrotny do miejsca swojego zamieszkania.

Koszt projektu to w przybliżeniu 200 tys. zł, z czego ok. 90% kwoty to koszt biletów, a pozostałe 10% to koszty związane z promocją projektu.

JAK GŁOSOWAĆ?

Na cieszyński projekt „Pociąg do kultury” można głosować przez specjalny serwis do głosowania dostępny TUTAJ. Aby zagłosować na „Pociąg do kultury”, należy rozwinąć listę zatytułowaną „Zadania o zasięgu wojewódzkim”, a następnie przyznać 1 pkt dla naszego projektu (numer wniosku: MBO-0350/W/19). Kolejnym krokiem jest wypełnienie danych osobowych, numeru telefonu oraz wyrażenie zgód na przetwarzanie danych osobowych. Ostatnim krokiem jest przepisanie kodu potwierdzającego oddanie głosu, który przesłany zostanie na numer telefonu. Głosowanie trwa się od 12 do 30 listopada 2019 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do 18.

autor zdjęcia: Witold Trolka UMWS


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl