Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyńska Rada Młodych ds. Klimatu

2019-11-22


Masz 18-29 lat? Chcesz mieć wpływ na to, jak rozwija się Twoje miasto? Chcesz, by było ono miastem przyjaznym dla klimatu i mieszkańca? Jeżeli tak, zostań członkiem Rady Młodych ds. Klimatu powoływanej przez Urząd Miasta Cieszyn w ramach międzynarodowego projektu EYES!

Cieszyńska Rada Młodych ds. Klimatu ma włączyć młodych mieszkańców miasta w jego działania na rzecz ochrony klimatu i adaptacji do zmian klimatu. W ramach prac Rady, członkowie będą mieli możliwość:

podnoszenia swojej WIEDZY i KOMPETENCJI poprzez udział w serii inspirujących wydarzeń: debat, warsztatów, wizyt studyjnych oraz spotkań z ekspertami specjalizującymi się w procesie niskoemisyjnej transformacji, przedstawienia Urzędowi Miasta STANOWISKA i OPINII młodego pokolenia:

Jakie są jego największe obawy, jeżeli chodzi o sytuację klimatyczno-energetyczną miasta?

Jakie działania należy podjąć w obszarze wykorzystania energii, produkcji energii, transportu, ochrony powietrza, ochrony klimatu i adaptacji do zmian klimatu, aby w mieście żyło się dobrze i bezpiecznie?

Co zrobić, by zwiększyć wiedzę i zaangażowanie młodych w tworzenie i realizację polityki klimatyczno-energetycznej miasta?

Co zrobić, by chcieli oni zostać i pracować w Cieszynie?

Zostań członkiem Cieszyńskiej Rady Młodych ds. Klimatu i pomóż miastu stać się miejscem przyjaznym zarówno dla klimatu, jak i dla osób młodych chcących tu żyć i rozwijać swój potencjał.

Chęć członkowstwa w Radzie możesz zgłosić za pomocą poniższego formularza. Jego wypełnienie zajmie Ci dosłownie chwilę! KLIK, Pierwsze spotkanie Rady, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej na temat jej roli i zadań, odbędzie się w dniu 25 listopada 2019 r., w godz. 14:00 – 17:00, w budynku Urzędu Miasta Cieszyn (Sala Sesyjna). Chęć udziału w spotkaniu można zgłaszać również za pomocą powyższego formularza.


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl