Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyńska Rada Młodych ds. Klimatu

2019-11-22


Masz 18-29 lat? Chcesz mieć wpływ na to, jak rozwija się Twoje miasto? Chcesz, by było ono miastem przyjaznym dla klimatu i mieszkańca? Jeżeli tak, zostań członkiem Rady Młodych ds. Klimatu powoływanej przez Urząd Miasta Cieszyn w ramach międzynarodowego projektu EYES!

Cieszyńska Rada Młodych ds. Klimatu ma włączyć młodych mieszkańców miasta w jego działania na rzecz ochrony klimatu i adaptacji do zmian klimatu. W ramach prac Rady, członkowie będą mieli możliwość:

podnoszenia swojej WIEDZY i KOMPETENCJI poprzez udział w serii inspirujących wydarzeń: debat, warsztatów, wizyt studyjnych oraz spotkań z ekspertami specjalizującymi się w procesie niskoemisyjnej transformacji, przedstawienia Urzędowi Miasta STANOWISKA i OPINII młodego pokolenia:

Jakie są jego największe obawy, jeżeli chodzi o sytuację klimatyczno-energetyczną miasta?

Jakie działania należy podjąć w obszarze wykorzystania energii, produkcji energii, transportu, ochrony powietrza, ochrony klimatu i adaptacji do zmian klimatu, aby w mieście żyło się dobrze i bezpiecznie?

Co zrobić, by zwiększyć wiedzę i zaangażowanie młodych w tworzenie i realizację polityki klimatyczno-energetycznej miasta?

Co zrobić, by chcieli oni zostać i pracować w Cieszynie?

Zostań członkiem Cieszyńskiej Rady Młodych ds. Klimatu i pomóż miastu stać się miejscem przyjaznym zarówno dla klimatu, jak i dla osób młodych chcących tu żyć i rozwijać swój potencjał.

Chęć członkowstwa w Radzie możesz zgłosić za pomocą poniższego formularza. Jego wypełnienie zajmie Ci dosłownie chwilę! KLIK, Pierwsze spotkanie Rady, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej na temat jej roli i zadań, odbędzie się w dniu 25 listopada 2019 r., w godz. 14:00 – 17:00, w budynku Urzędu Miasta Cieszyn (Sala Sesyjna). Chęć udziału w spotkaniu można zgłaszać również za pomocą powyższego formularza.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl