Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

I Spotkanie Cieszyńskiej Rady Młodych ds. Klimatu

2019-11-26


25 listopada w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbyło się I Spotkanie Cieszyńskiej Rady Młodych ds. Klimatu. Uczestników spotkania powitał Przemysław Major, II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

Po części oficjalnej Joanna Wis-Bielewicz ze Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie CitÚs” przybliżyła temat zmiany klimatu – nawiązując do przyczyn, konsekwencji, a także akcentując niezbędne kroki w kierunku powstrzymania zmian.


Wydarzenie było okazją do wspólnej dyskusji, również w odniesieniu do samego Cieszyna. Próbowano również odpowiedzieć na pytanie, jak złagodzić zachodzące procesy? Następnie Eryk Stępień z Urzędu Miejskiego w Cieszynie przybliżył priorytety i działania miasta na rzecz ochrony klimatu, a także adaptacji do zmian klimatu i zwiększenia partycypacji społecznej w tym obszarze. Na zakończenie wybrano najważniejsze obszary działania oraz omówiono zadania i harmonogram dalszych prac Rady Młodych.

I Spotkanie Cieszyńskiej Rady Młodych ds. Klimatu pokazało, że nie brakuje w naszym mieście młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na to, jak rozwija się Cieszyn. Chcą też, by nasze miasto było przyjaznym dla klimatu i mieszkańców.

Przypominamy - masz 18-29 lat? Zostań członkiem Cieszyńskiej Rady Młodych ds. Klimatu i pomóż miastu stać się miejscem przyjaznym zarówno dla klimatu, jak i dla osób młodych chcących tu żyć i rozwijać swój potencjał.

   

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl