Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyńska Biblioteka najlepsza w województwie śląskim

2019-11-29


Tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie śląskim” i zaszczytne 7. miejsce w kraju zajęła Biblioteka Miejska w Cieszynie w ogólnopolskim rankingu bibliotek organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki.

28 listopada 2019 r. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie odbyła się dziewiąta Gala Rankingu Bibliotek 2019. Na uroczystości pojawili się dyrektorzy bibliotek, samorządowcy, przedstawicielce Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wiele znamienitych gości. Sukces cieszyńskiej biblioteki jest wypadkową trzech czynników: władz miasta Cieszyna, które rozumiejąc znaczenie instytucji w środowisku lokalnym łożą środki finansowe na jej utrzymanie, mieszkańców miasta, którzy czytają i korzystają z usług biblioteki, no i wreszcie kreatywnego zespołu pracowników instytucji, którzy potrafią wykorzystać ten potencjał oferując usługi adekwatne do potrzeb lokalnej społeczności.


Ocenie w rankingu podlegały m.in. wielkość księgozbioru biblioteki, zakup nowości wydawniczych, godziny otwarcia biblioteki dla czytelników, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, dostęp do nowych mediów, a także takie działania, jak: integracja lokalnej społeczności, promocja czytelnictwa, zaangażowanie bibliotekarzy, którzy podążając z duchem czasu tworzą atrakcyjną dla mieszkańców ofertę usług bibliotecznych, są przewodnikami po cyfrowym świecie oraz wyznaczają kierunki rozwoju swoich placówek.

Zaszczytne wyróżnienia z rąk Krzysztofa Koehlera – wicedyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chrabota – Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej” odebrali Izabela Kula, dyrektor cieszyńskiej biblioteki i Krzysztof Kasztura – I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna. Burmistrz podziękował pracownikom cieszyńskiej biblioteki za dotychczasową pracę, a także mieszkańcom miasta za ich aktywność. Z kolei Izabela Kula, odbierając zaszczytne wyróżnienie, podziękowała władzom miasta Cieszyna i swoim pracownikom. „Kadra cieszyńskiej biblioteki to niezwykli ludzie, mówiła I. Kula – którzy działając w zwyczajnych okolicznościach potrafią robić rzeczy niezwykłe - dzielą się wiedzą i pomysłami, wspierają w trudnych chwilach, nie zapominając przy tym o świętowaniu sukcesów”. Jednym z nich jest niewątpliwie zajęcie 7. pozycji w ogólnopolskim Rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą".

fot. BM

   

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl