Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram






Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Projekt mPotęga w ZPSWR w Cieszynie

2020-01-21


We wrześniu ubiegłego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie rozpoczęli matematyczną przygodę, realizując projekt mPotęga „Wyobraź sobie wyobraźnię przestrzenną”.

Projekt został sfinalizowany przez mFundację w ramach VI konkursu mPotęga, który ma na celu zainspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę i zachęcali swoich uczniów do przygody z matematyką. Fundacja mBanku przekazała naszej placówce 8000 zł na realizację wymienionego wyżej projektu.

W ramach projektu wykonaliśmy masę działań i zadań, m.in. na warsztatach matematycznych młodzież ćwiczyła logiczne myślenie, spostrzegawczość, a także sprawność manualną. Nie zabrakło zagadek matematycznych, łamigłówek i rebusów. W ramach projektu adresaci tworzyli figury geometryczne według poznanej techniki Irys oraz liczyli ich pola i obwody. Młodzież ćwiczyła koncentrację, pamięć i analizowała różne sytuacje i strategie, wykorzystując do tego zakupione gry i układanki; budowali także figury płaskie z klocków Pentomino, obliczali, ile farby zużyjemy na przemalowanie powstałej budowli oraz jakie będą koszty tej inwestycji. Układali kolorowe płytki Ubongo, tak aby zapełnić nimi całe pole na planszy i nauczyli się wielu, wielu nowych rzeczy. Wykazali się dużą kreatywnością, wykonując choinkę matematyczną, którą ubraliśmy w wykonane przez nas wcześniej bombki 3d. Poza tym mieli okazję sprawdzić się w Konkursach Szkolnych oraz Regionalnym Konkursie Matematycznym organizowanych w ramach działań projektowych.

Projekt dobiegł końca, ale matematyczna przygoda – nie! Nasi uczniowie dalej będą rozwijać logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.

Agnieszka Kuboszek nauczycielka matematyki z ZPSWR w Cieszynie.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl