Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


UniaBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Science Treasure – Skarb Nauki

2020-01-21


W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” 10 stycznia w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbył się finał projektu społecznego Science Treasure – Skarb Nauki.

„Zwolnieni z Teorii” to projekt, w którym uczestnicy realizują własne projekty społeczne ze wsparciem platformy internetowej, gdzie uzyskują dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P. Projekt został ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe.

W tym roku grupa uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie w składzie: Jagoda Cholewa – kierownik projektu, Magda Łatanik, Justyna Rozmus, Monika Szlajss, Adam Gawlas i Michał Wawrzeczko zorganizowała warsztaty, których celem było zainteresowanie nauką poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej. Warsztaty przeprowadzono w klasach IV-VIII wybranych szkół podstawowych na terenie powiatu cieszyńskiego. Końcowym elementem był finał projektu przeprowadzony w COK „Dom Narodowy”. Zarówno w szkołach, jak i podczas finału prezentowane były doświadczenia z zakresu biologii, fizyki, chemii i matematyki. W całym projekcie wzięło udział ponad 500 uczestników. Opiekunem młodych menadżerów była pani mgr Katarzyna Piwocha.

mat/pras

   

Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl