Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Projekt S.M.A.C. w SP5

2020-01-21


Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie rozpoczęła dwuletni projekt międzynarodowy „How to make Schools more attractive and creative”(S.M.A.C) w ramach programu unijnego Erasmus+. Koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 5 pod przewodnictwem Pani Grażyny Strządały. Nasi partnerzy to szkoła z Turcji – ăorum Bahšeliever Anadolu Lisesi, szkoła z Grecji – Geniko Lykeio Volou, szkoła z Hiszpanii – IES Almenara, szkoła z Rumunii – Scoala Profesionala Speciala „I on Pillat” Dorohoi.

Projekt zakłada eliminowanie zjawiska przerywania nauki na różnych szczeblach edukacji, tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i wywodzących się z różnych kultur. Uczestnicy projektu rozwijają umiejętności językowe i posługiwanie się nowymi technologiami. Projekt zakłada również wymianę doświadczeń kadry pedagogicznej. W dniach od 2 do 7 grudnia 2019 roku w naszej szkole przebywali uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich. Goście uczestniczyli w warsztatach tanecznych, ucząc się tańców regionalnych pod kierunkiem członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztatach poświęconych starym, zapomnianym grom towarzyskim. Zwiedzili „Piątkę”, brali udział w lekcjach, zebraniu Samorządu Uczniowskiego, stroili szkolną choinkę, odwiedzili także Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

Nie mogło zabraknąć zwiedzania Cieszyna (lekcja muzealna w Muzeum Śląska Cieszyńskiego), wycieczki po ziemi cieszyńskiej, a także wizyty w Ratuszu, gdzie na Sali sesyjnej przyjęła gości Burmistrz Gabriela Staszkiewicz, która przedstawiła historię miasta, opowiedziała o współczesnym życiu jego mieszkańców i odpowiadała na liczne pytania gości. Następna wizyta w przyszłym roku w szkole hiszpańskiej, w słonecznej Maladze. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty na blog: grazynastrzadalasmac.blogspot.com.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl