Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


UniaBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Inwentaryzacja urządzeń grzewczych

2020-02-10


W ubiegłym roku w Rybniku zawarto porozumieniu o współpracy partnerskiej pomiędzy Województwem Śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy w celu realizacji działań na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie śląskim.

W ramach podpisanego porozumienia członkowie stowarzyszeń kominiarskich w trakcie prowadzonych przeglądów kominiarskich przeprowadzają inwentaryzację urządzeń grzewczych. Inwentaryzacja odbywa się metodą wywiadu bezpośredniego poprzez wypełnienie Formularza inwentaryzacji urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW w województwie śląskim. Kominiarze powinni posiadać identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz kserokopię zawartego porozumienia o współpracy partnerskiej.

Ponadto można sprawdzić, czy kominiarze posiadają certyfikaty i uprawnienia oraz czy są związani członkostwem z organizacją kominiarską potwierdzającą ich kompetencje do realizacji zadania. Inwentaryzacja pozwoli między innymi na pozyskanie szczegółowych informacji na temat rodzaju i ilości instalacji służących do ogrzewania budynków. Analiza zebranych danych posłuży do podjęcia dalszych działań zmierzających do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.
Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl