Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

"Pogotowie biblioteczne" uruchomione

2020-03-24


Nic nie może zrekompensować nam utraty możliwości samodzielnego wertowania zbiorów bibliotecznych i archiwalnych. Nikt nie może wyręczyć nas w prowadzeniu systematycznych i pogłębionych kwerend. Sami wszak najlepiej wiemy, jakie informacje mogą okazać się dla nas przydatne i jakim tropem należy podążyć, aby je odszukać. Niestety, odwiedzanie Książnicy Cieszyńskiej i wizyty w jej czytelniach nadal nie są możliwe. Ne wszystkie też potrzebne publikacje znaleźć można w sieci.

W tych okolicznościach, aby przyjść z pomocą Czytelnikom, którzy niespodziewanie odcięci zostali od zasobów Książnicy Cieszyńskiej, a muszą pilnie zweryfikować to czy inne ustalenie lub hipotezę, bibliotekarze uruchomili doraźne POGOTOWIE BIBLIOTECZNE, za pośrednictwem którego można nieodpłatnie:

skonsultować podejmowane poszukiwania bibliograficzne lub katalogowe i uzyskać radę co do zawartości zbiorów Książnicy Cieszyńskiej i ich przydatności dla prowadzonych badań,

skorzystać z doradztwa dotyczącego struktury i funkcjonalności wykorzystywanego w Książnicy Cieszyńskiej aparatu wyszukiwawczego, uzyskać informacje dotyczące zawartości zbiorów Książnicy Cieszyńskiej, poprzez np.:

– sprawdzenie, czy dany obiekt znajduje się w zbiorach biblioteki i/lub jak brzmi jego poprawny opis katalogowy oraz jaką nosi sygnaturę lub numer inwentarzowy,
– czy w określonym miejscu danego rękopisu lub druku znajduje się poszukiwana informacja i jakie jest jej brzmienie,
zamówić cyfrowe kopie do dziesięciu stron wskazanego druku lub rękopisu ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej (nie będziemy mogli jednak realizować „ratalnych” zamówień kopii kolejnych stron tego samego obiektu).

W celu skorzystania z POGOTOWIA BIBLIOTECZNEGO należy zgłaszać się pod numer telefonu +33 851 38 42 (od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-15.00) lub adres poczty elektronicznej: ksiaznica@kc-cieszyn.pl.

Więcej informacji w załączniku


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl