Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Komunikat dotyczący funkcjonowania Książnicy Cieszyńskiej w warunkach zagrożenia epidemicznego

Zgodnie z „Wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce” sformułowanymi 28 kwietnia 2020 r. przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dn. 30 kwietnia br., a także na podstawie Rekomendacji Biblioteki Narodowej z dn. 16 i 30 kwietnia 2020 r. Książnica Cieszyńska pozostaje nadal zamknięta dla czytelników i publiczności. Otwarcie jej czytelń oraz galerii przewidywane jest w czwartym etapie znoszenia ograniczeń epidemicznych na terenie RP. Wtedy też, stosownie do panujących wówczas warunków, ustalone i podane do wiadomości zostaną zasady udostępniania jej zbiorów.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych zbiorami Książnicy Cieszyńskiej oraz jej ofertą naukową, dokumentacyjną i edukacyjną zapraszamy do korzystania z serwisów internetowych biblioteki, na czele z jej katalogami i bibliografiami, biograficzną bazą danych oraz zasobami cyfrowymi, dostępnymi zarówno w serwisie głównym biblioteki, jak i w profilu Książnicy w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej.

Nadal też funkcjonuje „Pogotowie biblioteczne”, za pośrednictwem którego bibliotekarze dyżurni udzielają wsparcia w kwerendach prowadzonych przez naszych czytelników i wykonują na ich potrzeby cyfrowe kopie. Zasady funkcjonowania „Pogotowia” określono w komunikacie dostępnym na stronie głównej Książnicy Cieszyńskiej. Zapraszamy także do regularnego odwiedzenia facebookowego profilu Książnicy Cieszyńskiej, w którym codziennie pojawiają się materiały prezentujące wybrane obiekty ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej i rekomendacje dotyczące lokalizacji jej cyfrowych zasobów.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl