Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

LOKALNIE - KULTURALNIE

2020-06-29


Pierwsza edycja konkursu małych grantów „Lokalnie – Kulturalnie”, realizowanych przez Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” rozstrzygnięta. W ramach konkursu dofinansowany zostanie projekt „Jeszcze nie ma”, złożony przez Joannę Heller i Mikołaja Bizonia.

Konkurs zakładał wsparcie dofinansowaniem w kwocie do 1000 złotych wydarzeń kulturalnych, zaproponowanych przez mieszkańców, które zostaną zrealizowane na terenie Cieszyna w roku 2020. Pula do podziału wynosiła 2000 złotych, więc w planie było dofinansowanie co najmniej dwóch projektów. Nabór wniosków trwał od 1 marca do 31 maja. - Niestety epidemia miała negatywny wpływ na nasz konkurs, bo tym faktem uzasadniam to, że wpłynął do nas tylko jeden wniosek. Spełnił on wymogi formalne i będzie realizowany, co bardzo mnie cieszy. Jesienią planujemy drugi nabór wniosków, mając nadzieję, że pomysłów będzie więcej i czasy lepsze – mówi Adam Cieślar, dyrektor COK „Dom Narodowy”.

Projekt „Jeszcze nie ma” ma na celu pokazanie ciekawych miejsc na mapie Cieszyna związanych z nietuzinkowymi postaciami oraz organizacjami, często nieznanymi lub zapomnianymi przez mieszkańców miasta. Organizatorzy chcą wydobyć na światło dzienne ich potencjał tożsamościotwórczy, który może nadać zupełnie nowy, świeższy kierunek w myśleniu o Cieszynie. Działanie czerpie z kontekstów, które są na wyciągnięcie ręki – ikon lokalnej literatury, wielokulturowości miasta czy emancypacji kobiet (i nie tylko). Projekt w swoich poszukiwaniach obejmuje zarazem przeszłość jak i teraźniejszość. Każde z wybranych miejsc oznaczone będzie różową wstążką. Ponadto zostanie stworzona strona na temat projektu na Facebooku.

Punktem kulminacyjnym ma być autorskie oprowadzenie przez wybrane punkty, które rozpocznie się rozdaniem opracowanych przez organizatorów map a zakończy wernisażem plakatów poświęconych każdemu miejscu lub postaci w Świetlicy Krytyki Politycznej. Mapy będą dostępne także w niektórych lokalach i instytucjach na terenie miasta, a wystawę będzie można oglądać przez kilka kolejnych tygodni.

Szczegóły będą dostępne na fanpage’u organizatorów

(COK, Mikołaj Bizoń)


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl