Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Drodzy mieszkańcy Cieszyna - „upiększając” swoją okolicę pamiętajmy o bezpieczeństwie

2020-06-29


Zwracamy się do Was z apelem o rozsądek i rozwagę podczas aranżacji terenu wokół domu, szczególnie zwrócenie uwagi na znajdującą się tam infrastrukturę, lekceważenie tego faktu w przyszłości może wiązać się z uciążliwościami.

Pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, wraz z pracownikami Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej, dokonując przeglądów hydrantów zauważają mnóstwo nieprawidłowości. „Wkomponowanie” słupka hydrantowego w żywopłot, umieszczenie głazu na skrzynce hydrantu podziemnego, bądź zaworze, to tylko niektóre stwierdzone uchybienia. Zdarza się również, że mieszkańcy niwelując nierówności terenu celowo zasypują skrzynkę hydrantu, natomiast w centrum miasta, kierowcy notorycznie parkują samochody na podziemnym hydrancie lub jego zaworze.

Apelujemy do mieszkańców, aby „upiększając” swoją okolicę pamiętali o bezpieczeństwie własnym i sąsiadów. Może się okazać, że w razie pożaru czy innego miejscowego zagrożenia kierowane na miejsce służby interwencyjne zniszczą rabatę. Gorzej będzie, jeśli nie będą mogły odnaleźć hydrantu. Podłączenie się do innego wiązać się będzie z wydłużeniem czasu rozpoczęcia akcji, co wpływa na końcowy rezultat. Prosimy również o nieusuwanie oznakowań (tabliczek) sieci wodociągowej, które informują służby interwencyjne w jakiej odległości znajduje się określona infrastruktura. Pamiętać trzeba również, że uniemożliwienie lub ograniczenie dostępu do źródeł wody do celów przeciwpożarowych podlega karze aresztu lub grzywny (art.82ž1 pkt 11 kodeksu wykroczeń Dz.U z 2020 poz.568,956).

mat/pras

 

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl