Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

fot. mat/pras

fot. mat/pras

fot. mat/pras

fot. mat/pras

Otwarte granice! Kino na Granicy w sierpniu

2020-07-07


W związku z ogłoszeniem przez Czechy otwarcia granicy z Polską w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia.

Przedostatni tydzień wakacji to termin zapowiadany przez organizatorów już od marca, kiedy ogłoszone zostały obostrzenia związane z obecnością koronawirusa w obu krajach. Otwarcie granicy w Cieszynie ze strony Czech sprawiła, że organizatorzy mogą ostatecznie potwierdzić ten termin. Aby zapewnić uczestnikom imprezy bezpieczeństwo, festiwal odbędzie się przy zachowaniu nowych zasad organizacji imprez kulturalnych.

Symbolem współpracy i współistnienia społeczności Cieszyna i Czeskiego Cieszyna jest Most Przyjaźni nad rzeką Olzą, stanowiący granicę państw. Podobnie nazwa i tego festiwalu Kino na Granicy odwołuje się do budowania mostów pomiędzy ludźmi.

- Otwarcie granicy to był moment, na który czekaliśmy z ostatecznym potwierdzeniem, że Kino na Granicy odbędzie się 21-26 sierpnia. Cieszyn i Czeski Cieszyn stały się znowu jednym miastem w nocy z 29 na 30 czerwca! Intensyfikujemy więc przygotowania. Współorganizatorami wydarzenia będą w tym roku oba miasta, bo pomoc wielu instytucji i służb miejskich będzie nam potrzebna, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo – mówi Jolanta Dygoś, dyrektorka festiwalu. - Z pewnością czeka nas inna, i pewnie historyczna edycja. Będziemy musieli respektować konieczne obostrzenia i zalecenia. Będzie mniej swobody, ale – mam nadzieję – równie dużo serdeczności i radości ze spotkania. Wiele zależy od uczestników i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz stosowania się do regulaminów, które właśnie tworzymy. Może jednak ten wakacyjny czas pozwoli na inne cieszenie się Cieszynami, które już się cieszą na przyjazd naszych festiwalowiczów i przygotowują wraz z nami liczne atrakcje.

22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Dyrektor ds. PR i marketingu

22. Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy”


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl