Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Październik 2020
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Półkolonie z SP5 i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

2020-07-14


Od 29 czerwca do 10 lipca w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie grupa trzydziestu uczniów spędzała wakacyjny czas biorąc udział w półkoloniach organizowanych przez placówkę.

Dobrych wspomnień i wrażeń z pewnością wystarczy na długi czas. - Zajęcia odbywały się w godzinach 8.00-14.00. Dzieci miały zapewnione wyżywienie (śniadanie, obiad). Udało się zorganizować wycieczkę do zagrody żubrów i skansenu w Pszczynie. Uczestnicy dwukrotnie odwiedzili cieszyńskie kino Piast. Grali w kręgle, podchody, korzystali z baseny SP 4 i kąpieliska miejskiego - wyjaśniają organizatorzy.

Uczniowie wzięli również udział w spektaklu profilaktycznym Teatru Bajaderka – Cyberprzestrzeń, a także w warsztatach kreatywności z klockami INCASTRO i zajęciach z dogoterapii. Spędzili również aktywnie spędzili czas w zagrodzie danieli i na rolkowisku.

panorama

panorama

panorama

W tym samym terminie organizatorem półkolonii letniej było także Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Cieszynie, które zadbało o ofertę dla 120 dzieci, w oparciu o bazę placówek wsparcia dziennego. Podopieczni korzystali z obiadów przygotowanych przez stołówkę SP nr 5. Aktywnie spędzali czas podobnie, jaki ich koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

Warto również dodać, że Stowarzyszenie dodatkowo pełnić będzie wakacyjny dyżur w swoich placówkach, w terminie od 13.07. do 31.07.2020r. Dla uczestników przewidziano wyjazd do ZOO w Chorzowie, udział w seansach filmowych kina Piast i przedstawieniu teatralnym Teatru Blaszany Bębenek - Akademia Pana Kleksa, warsztatach przygotowanych przez Książnicę Cieszyńską. Zaplanowano wyjścia na basen SP 4 i kąpielisko miejskie, kajaki, kręgle. Obiady dla wszystkich uczestników przygotowuje stołówka Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

Tekst BSK/mat.pras

Foto: SP5


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl