Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Plaża Open wraca do korzeni!

2020-07-20


2010 rok to właśnie wtedy Plaża Open, a właściwie Plaża Siatkówka Plażowa - bo tak nazywała się pierwsza wersja cyklu turniejów siatkówki plażowej. Ponad 10 lat temu powstał tour, który w drugiej dekadzie XXI wieku stał się największym tego typu wydarzeniem w naszym kraju.

Stolica Śląska Cieszyńskiego jest miastem szczególnym dla cyklu, miastem, do którego Plaża Open po sześciu latach przerwy powróci. To właśnie w Cieszynie na podium zawodów stawali zawodnicy znani z występów w Plus Lidze, jak i reprezentacji Polski w siatkówce halowej. Takie nazwiska jak Robert Szczerbaniuk – olimpijczyk, multimedalista mistrzostw Polski. Ponadto w Cieszynie swoje umiejętności prezentowali reprezentanci Polski na piasku i w hali m.in. Wojciech Włodarczyk (zawodnik m.in. włoskiego Volley Castellana Grotte). Z kolei wśród kobiet triumfowały między innymi najlepsze w Polsce – Jagoda Gruszczyńska, Katarzyna Kociołek (walcząca w parze z Kingą Wojtasik o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio), a także legendy polskiej siatkówki plażowej – Magdalena Szczytowicz/Katarzyna Szałankiewicz.

Malowniczy cieszyński rynek zachwyca każdego kto choć raz zagościł w jego progach. Wizytówką tego miejsca jest nie tylko miejski ratusz, ale także kamienice, stylowe restauracje, a także, a może i przede wszystkim niezwykle gościnni Cieszynianie, którzy za każdym razem okazali przybyłym zawodniczkom, jak i zawodnikom niezwykły doping. W trudnym położeniu, w którym ze względu na pandemię koronawirusa, bez wątpienia znalazł się polski sport, Plaża Open we współpracy z Cieszynem postanowiła wyciągnąć do najlepszych drużyn w Polsce pomocną dłoń. BDB Event oraz Miasto Cieszyn, po sześcioletniej przerwie pragną kontynuować piękną tradycję siatkówki plażowej nad Olzą.

Plaża Open, to nie tylko zmagania najlepszych zawodników i zawodniczek w naszym kraju, to także atrakcje dla kibiców przygotowane we współpracy z Miastem. Konkursy, zabawy dla najmłodszych, strefa historii polskiej siatkówki, transmisje on-line. To wszystko czeka na fanów sportu, którzy w weekend 8 – 9 sierpnia odwiedzą cieszyński rynek. Transmisja z finałowych spotkań przeprowadzona będzie przez TVP Sport.

Niech Plaża będzie z Wami! Do zobaczenia na cieszyńskim Rynku oraz na kąpielisku!

mat.pras


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl