Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Za parkowanie zapłacisz także aplikacją

2020-09-07


W Cieszynie za parkowanie można już zapłacić za pomocą aplikacji moBilet. Rozwiązanie to ułatwia korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania.

Płatność za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnej to kolejny etap rozwijania udogodnień w Strefie Płatnego Parkowania w Cieszynie. Pod koniec 2019 r. wprowadzono możliwość opłacania czasu za parkowanie za pomocą karty bankomatowej. Od początku września opłatę można uiścić korzystając ze smartfona.

Aplikacja moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu wnoszenia opłat za Strefę Płatnego Parkowania. Daje kierowcom możliwość zakupu biletu parkingowego zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu), bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup. Opłacając postój rozliczamy się za rzeczywisty czas parkowania, a dzięki funkcji przedłużania parkowania, nie musimy wracać na parking, by dokupić kolejny bilet.

Cała obsługa odbywa się za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego. Aplikacja moBILET dostępna jest za darmo na wszystkie telefony komórkowe (systemy Andorid, iOS). Aplikacja dostępna jest w dedykowanych sklepach dla danego systemu. Dla użytkowników, którzy nie posiadają możliwości zainstalować aplikacji w telefonie, został uruchomiony kanał SMS, dzięki któremu można zakupić bilet w Strefie Płatnego Parkowania. Aplikacja jest znana mieszkańcom Cieszyna. Od dłuższego czasu za jej pomocą można kupić bilet w komunikacji miejskiej. Zasady użytkowania:

Główną zasadą działania moBILET jest elektroniczna portmonetka (prepaid). Każdy użytkownik podczas rejestracji otrzymuję indywidualny rachunek, z którego realizowane są transakcje. Istnieje możliwość wykonywania zakupów bezpośrednio z karty płatniczej. Podczas płatności kartą system blokuję kwotę niezbędną do pokrycia parkowania, a w przypadku wcześniejszego zakończenia, niewykorzystane środki zostają zwrócone. Użytkownik samodzielnie z poziomu aplikacji może wybrać najwygodniejszą dla niego formę płatności. W celu dokonania wpłaty na konto użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, szybkiego e-transferu poprzez panel użytkownika lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej (usługa dostępna na wybranych platformach).

Jak zostać użytkownikiem systemu moBILET?

Możliwa jest prosta jednorazowa i bezpłatna rejestracja poprzez aplikację mobilną, SMS lub na www.mobilet.pl.

Wystarczy pobrać aplikację poprzez dedykowany sklep oraz zarejestrować się podczas pierwszego uruchomienia.

Rozpoczęcie parkowania - procedura aktywacji biletu parkingowego:

• uruchomienie aplikacji
• wybór okresu ważności biletu
• zatwierdzenie wybranego biletu
• kierowca otrzymuje potwierdzenie rozpoczęcia naliczania czasu postoju
• bilet zostaje zapisany w pamięci aplikacji na telefonie, dzięki czemu można go wyświetlić w dowolnym momencie

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania znajdują się na stronie internetowej: www.mobilet.pl.

Zapraszamy wszystkich kierowców do korzystania z nowej usługi.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl