Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Głosuj na cieszyńskie projekty w Budżecie Obywatelskim!

Nazywam się Michał Nowak. Jestem animatorem kultury z Cieszyna i autorem dwóch projektów, które zgłosiłem do II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego na Śląsku.

Pierwszy z nich, to projekt o zasięgu wojewódzkim – „Pociąg do Kultury II”. Jest to kontynuacja projektu „Pociąg do Kultury” z I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego (kod projektu MBO-0350/W/19), który był jednym z czterech zwycięskich projektów o zasięgu wojewódzkim i który jest obecnie wdrażany. „Pociąg do Kultury II” (tak jak i w pierwszej edycji tego projektu) polega na obniżeniu kosztów przejazdów Kolejami Śląskimi na wydarzenia kulturalne o 50%. Pomysł polega na tym, że kupując bilet kolejowy Kolei Śląskich na przejazd „tam” i np. bilet do teatru, jesteśmy uprawnieni do otrzymania bezpłatnie biletu powrotnego. W ramach tego projektu mamy możliwość skorzystania z połączeń kolejowych z ponad 100 miast i miejscowości będących na trasie Kolei Śląskich oraz z oferty ok. 350 miejsc kultury (kin, teatrów, muzeów, galerii sztuki, domów i instytucji kultury, opery, filharmonii) z całego województwa śląskiego.

Drugi projekt - „PKO – Plenerowe Kino Objazdowe”, to projekt o zasięgu podregionalnym, obejmujący powiaty bielski, cieszyński i żywiecki. Projekt będzie polegał na zorganizowaniu trasy dla filmowych pokazów w 30 miastach i miejscowościach z powiatów; bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, w formie kina plenerowego, w okresie od czerwca 2021 do sierpnia 2021. Filmy będą mogły być wyświetlane dla widzów siedzących na leżakach (150 szt.) lub w formie kina samochodowego. Wstęp na pokazy filmowe będzie bezpłatny i nie będzie ograniczony do widzów tylko z jednej miejscowości. Repertuar filmowy będzie dostosowany do widzów dorosłych i do dzieci.

To, co łączy oba projekty, to duży zasięg oddziaływania, aspekt socjalny i możliwość zwiększenia uczestnictwa w kulturze. Internetowe głosowanie na oba projekty potrwa od 9 września do 23 września 2020. Głosować będzie można na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

„Pociąg do Kultury” posiada swój profil na Facebooku - www.facebook.com/PociagDoKultury2020

 

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl