Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

mat.pras

mat.pras

Z Cieszyna do Pucka, czyli konkurs plastyczny „Zawodowy zawrót głowy”

2021-01-07


„Zawodowy zawrót głowy” to regionalny konkurs plastyczny, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pucku. Wydarzenie pokazało, że dziecięca kreatywność nie liczy kilometrów, a najmłodsi mieszkańcy Cieszyna otwarci są na nowe wyzwania.

Dziś pora podsumować konkurs i pogratulować zwycięzcom. A podkreślić należy, że konkurencja nie była mała, bowiem w „Zawodowym zawrocie głowy” udział wzięły 63 prace plastyczne z różnych instytucji zaproszonych do współpracy w realizacji programu preorientacji zawodowej w oparciu o lokalną pozycję książkową „Słodki plan i Nożyczki w akcji oraz inne opowiastki”.

Komisja konkursowa przyznała aż 5 równorzędnych pierwszych miejsc. Wśród nich nie zabrakło również przedszkolaków z Cieszyna, a były to: Oliwia Pac - z Przedszkola nr 17 i Maja Jeleń – z Przedszkola nr 20.

Wyróżnienia powędrowały również do: Karola Bielesza (Przedszkole nr 4 im. M. Konopnickiej), Naomi Skotak (Przedszkole nr 20), Nadii Myrmus (Przedszkole nr 1), Alicji Staniek (Przedszkole nr 17), Dominika Błanik (Przedszkole nr 16) i Olivii Krzak (Przedszkole nr 19).

Jak zapowiadają organizatorzy, dodatkowo w planowanej publikacji z bajkami o zawodach zostaną wykorzystane jeszcze prace kilku dzieci. Tu również nie zabrakło przedszkolaków z Cieszyna, a wśród nich: Gabrieli Derewieckiej (Przedszkole nr 16) i Toli Cybuch (Przedszkole nr 4).

Celem przedsięwzięcia było nie tylko poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu preorientacji zawodowej, kształtowanie szacunku wobec pracy, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych dzieci, ale także promowanie realnej współpracy pomiędzy przedszkolami z gmin i miast partnerskich.

- Mamy nadzieję, że realizacja programu preorientacji zawodowej od przedszkola, w oparciu o publikację „Słodki plan i nożyczki w akcji”, w placówkach zaproszonych do współpracy przyniesie pozytywne efekty i pozwoli na kolejne wspólne podejmowanie różnorodnych inicjatyw. Wymierną korzyścią w przyszłości będzie kolejna publikacja z bajkami o zawodach, tym razem wzbogacona pomysłami i ilustracjami dzieci – wyjaśniają organizatorzy.

fot. mat/pras


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl