Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Ogród Państwa Basiurów

Ogród Państwa Basiurów

Ogród Państwa Dudów

Ogród Państwa Dudów

Ogród Państwa Krystów

Ogród Państwa Krystów

Ogród Państwa Nizio

Ogród Państwa Nizio

Ogród Państwa Nizio

Ogród Państwa Nizio

Piękne ogrody w Cieszynie nagrodzone po raz trzydziesty dziewiąty

W czwartek, 11 października br. w sali sesyjnej Ratusza, Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna, mgr Adam Swakoń wraz z Prezesem Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa w Cieszynie, Karolem Kubeckim wręczyli dyplomy i nagrody w postaci sadzonek magnolii właścicielom ogrodów wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu.

Po raz 39. przy udziale Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa w Cieszynie w ramach konkursu “Cieszyn miastem kwiatów i zieleni” zostały wytypowane ogrody i podwórka, które w mijającym sezonie wegetacyjnym zachwyciły komisję złożoną z przedstawiciela Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz członków Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa w Cieszynie. Przeglądy ogrodów odbywają się 2 razy w roku: w okresie wiosennym (maj) oraz późnym latem (koniec sierpnia). Komisja ocenia zarówno ogrody zgłoszone przez ich właścicieli do konkursu, ale także typuje do wyróżnienia ogrody, które zwracają uwagę członków komisji w trakcie przeglądów, a ich właściciele wyrażą zgodę na udział w konkursie. Praca w komisji konkursowej to bardzo przyjemne zajęcie, czego nie ukrywają członkowie komisji. W naszym mieście jest wiele pięknych ogrodów, które zachwycają od lat, a co roku powstają nowe, jedne nieśmiało i powoli, a inne w bardzo krótkim czasie. Na szczególne wyróżnienie i słowa uznania zasługują twórcy i opiekunowie ogródków (często w postaci małych skwerków, zieleńców lub wręcz rabat) organizowanych w niezagospodarowanej przestrzeni publicznej, np. wokół bloków mieszkalnych, na podwórkach kamienic czy wokół garaży.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono 33 ogrody, a ich właściciele zostali obdarowani, podobnie jak w ubiegłym roku, sadzonkami magnolii oraz uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Wyróżnienia otrzymali:
Wiesława i Mirosław Duda, Ewa i Mieczysław Krysta, Lucyna i Roman Basiura, Alicja i Tadeusz Romik, Henryka i Jan Solowscy, Halina Glajcar, Jadwiga Suchoń, Danuta i Michał Graboń, Wanda i Jan Jaworek, Karolina i Roman Lipka, Krystyna i Jerzy Stekla, Urszula i Kazimierz Matuszek, Mieczysław Iłendo, Mirosław Iłendo, Ewa i Adam Polok, Grażyna i Marek Polok, Wanda i Ludwik Herzyk, Marta i Janusz Buczkowscy, Beata Porębska, Barbara i Tadeusz Herok, Władysław Bojda, Helena i Zdzisław Cieślik, Zdzisława i Stanisław Zawadzcy, Sabina Stasica, Bożena i Kazimierz Węglorz, Halina i Jan Serwach, Marzanna i Karol Pelar, Renata i Joanna Dawid, Urszula Kantor, Krystyna Jakus, Zofia Zdybowicz, Teresa Jakubowska, Józef Nizio, Maria Machecka.

Wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna nagrodzonych ogrodów autorstwa pana Piotra Bartona, członka komisji konkursowej.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy dbając o zieleń w swoim najbliższym otoczeniu przyczyniają się do upiększania naszego miasta.

Tekst i foto: Wydz. OŚR


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9