Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

XXIV letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej

2014-07-01

       Tegoroczna XXIV letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 25 sierpnia 2014 r. Równocześnie przez dwa tygodnie prowadzone będą XXIII warsztaty polonistyczne. Na tę okoliczność dyrekcja i pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego na cały miesiąc przeniosą się z Katowic do Cieszyna, by uczyć języka polskiego 150 miłośników naszej mowy przybyłych m.in. z Brazylii, Hiszpanii, Korei Południowej i Północnej, Litwy, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Włoch.

       Cieszyńskie kursy obejmują zarówno intensywną naukę języka polskiego, ale również gwarantują możliwość poszerzania wiedzy z zakresu języka, literatury, kultury, historii i sytuacji politycznej Polski. Letnia szkoła i warsztaty polonistyczne zapewniają szereg atrakcji, dzięki którym nikt w Cieszynie nie będzie się nudził, ale aktywnie poznawał język polski. Studenci wystąpią więc w Teatrzyku poezji dziecięcej, nauczą się polskich piosenek biesiadnych, zaprezentują się podczas konkursu Mam talent, wezmą udział w wycieczce do Pszczyny, Krakowa i w Beskidy, przetłumaczą wiersz Tadeusza Różewicza na swój język, napiszą dyktando podczas Sprawdzianu z polskiego oraz zaprezentują swój kraj podczas Wieczoru narodów.

       Więcej informacji na temat letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej i warsztatów polonistycznych znajduje się na stronie internetowej: www.sjikp.us.edu.pl.


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl