Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Zdjecie 1

Zdjecie 1

Zdjecie 2

Zdjecie 2

Waldemar Cichoń w SP 2

2017-03-03

27 lutego, Szkoła Podstawowa nr 2, gościła w swych murach Pana Waldemara Cichonia, autora serii przygód o niesfornym kocie - Cukierku. Jedna z książek, Cukierku, Ty łobuzie, znalazła się na liście lektur Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Przez ostatnie trzy tygodnie najmłodsi uczniowie poznawali przygody kociego bohatera, które były im czytane w ramach lekcji oraz zajęć świetlicowych i edukacji czytelniczej. Zafascynowani odbiorcy nie mogli doczekać się spotkania z autorem.
Pan Waldemar Cichoń okazał się wspaniałym gawędziarzem, opowiedział nam między innymi o tym, jak to się stało, że kot Cukierek jest z nimi i dlaczego zdecydowali się akurat na kota. Najciekawszą opowieścią okazała się historia przyjaźni Cukierka z kucharką w przedszkolu Macieja, młodszego syna autora i zarazem jednego z bohaterów opowiadań. Okazuje się bowiem, że Cukierek wie dokładnie, kiedy wybija 15:30, wtedy rusza do przedszkola, aby przywitać Maćka i co ważniejsze, zjeść drugi obiad z rąk tamtejszej kucharki.
Autor opowiedział dzieciom także o tym, jak wygląda praca pisarza i dlaczego tak bardzo ją kocha, jak wygląda współpraca z plastykiem wykonującym ilustracje do tekstu oraz ile jest prawdy w jego książkach.
Dzieci były zachwycone możliwością spotkania się z autorem lektury szkolnej, na koniec chętnie stanęły w kolejce po autograf, a niektóre zakupiły także książkę o Cukierku, bo tylko dzisiaj można było ją otrzymać ze specjalną dedykacją autora. Już niebawem książki będzie można także wypożyczyć w szkolnej bibliotece, te egzemplarze także mają specjalną dedykację.

Zespół ds. Promocji Szkoły


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9