Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Całun turyński wystawiony w zamku Frysztat przyciąga wielu gości z Polski

To, że czeskie miasto Karwina, leżące przy samej granicy z Polską, jest popularną destynacją polskich wycieczkowiczów na pewno nie jest nową informacją. Karwina jest ulubionym miejscem dla cyklistów, ale też dla miłośników spa i zabytków.

Najpopularniejszy karwiński zabytek, zamek Frysztat, bardziej niż zwykle przyciąga ostatnio uwagę gości z Polski. Powodem jest unikatowa ekspozycja kopii całunu turyńskiego wypożyczonej z klasztoru Broumov. „W pierwszym miesiącu od otwarcia wystawy odwiedziło nas 831 gości, w tym też goście z Polski. Wraz z ociepleniem i ładniejszą pogodą spodziewamy się jeszcze większego ruchu,” skomentowała kierowniczka działu marketingu gminy Karwina Ingrid Szczypková.

Poza znanym i tajemniczym całunem turyńskim wystawa zawiera również relikwie, niezwykłe krzyże i wiele innych. Obszerne informacje zawarte uzyskać można zgłębiając panele informacyjne, zdjęcia i dokumenty wideo. „Zauważyliśmy, że goście odwiedzający tę konkretną wystawę, swą atencję kierują na filmy oraz panele zawierające ciekawe historie. Dla polskich gości mamy przygotowane tłumaczenia,” mówi ingrid Szczypková.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9