Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Wycieczka Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego do Centrum Nauki

2017-03-06

Wycieczka dzieci z Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego do Centrum Nauki i Zabawy w Czechowicach

Ostatnie dni lutego to czas wycieczek. Wszystkie dzieci pojechały do mobilnego Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Czechowicah.
Wystawa obejmuje ponad 50 interaktywnych eksperymentów z działu fizyki ,anatomii, kosmosu, ekologii, iluzji oraz światła.
W sferze fizyki dzieci mogły poznać zasady kołyski NEWTONA, wielkiej dmuchawy, diabelskiej pętli czy półkul magdeburskich.
W sferze kosmosu było 9 konstrukcji przedstawiających planety których można posłuchać i dowiedzieć się jakie wydają dźwięki. Dowiedzieliśmy się też co jest największą gwiazdą i ile potrzeba czasu poszczególnym planetom żeby okrążyć słońce.
W sferze iluzji dzieci miały możliwość "pozmieniać się ciałami". Kolejna stacja w tym dziale pokazała nam jak kiedyś powstawał film klatka po klatce.
Kolejna sfera którą poznaliśmy to sfera anatomii. Tam poznaliśmy budowę skóry, do czego potrzebny jest nam kręgosłup, co to jest mózg za co odpowiada i gdzie się znajduje co robią dla naszego organizmu takie organy jak serce, płuca czy nerki.
W sferze ekologicznej zobaczyliśmy źródła odnawialne, jak one działają i co możemy zrobić dla naszej planety a tym samym dla nas samych żeby nam się lepiej żyło.
W dziale światła bawiliśmy się kolorami, rysowaliśmy piaskiem na szkle czy oglądaliśmy tajemniczy film.
"Eugeniusz" tak został zorganizowany że dzieci mogły cały czas eksperymentować, samodzielnie odkrywać tajników nauki. Wszystkie eksponaty można dotykać, uruchamiać, sprawdzać jak działają. Wszystkie eksperymenty dokładnie przedszkolakom wyjaśniali animatorzy wystawy.
Ostatnim kącikiem które odwiedziliśmy to sfera zabaw najmłodszych, kącik wyposażony w edukacyjne zabawki, klocki w kształcie kół zębatych złudzeniami optycznymi, drewniane gry zręcznościowe. Czas spędzony na wycieczce okazał się niezwykle przyjemny, pożyteczny oraz fascynujący.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9