Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Michał Kasztura – stypendystą Miasta Cieszyna

2017-03-13


8 marca br., burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura wręczył po raz drugi stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Pomoc finansowa miasta w tej formie kierowana jest do młodych, uzdolnionych adeptów sztuki, którzy stoją u progu kariery artystycznej w jednej z dwunastu dziedzin sztuki.

Listę stypendystów otworzył w roku ubiegłym Paweł Konik. W tym roku stypendium trafiło do rąk Michała Kasztury – muzyka – gitarzysty pochodzącego z naszego miasta.
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Edukacja Muzyczna. Laureat Stypendium Rektora UŚ dla najlepszych studentów. Gitarzysta w wielu zespołach i członek kilku projektów muzycznych takich jak: Dagmara Dorda & Michał Kasztura (obecnie LUNATYP), Aicha Magija, Ela i Chłopcy, Jazz Dinos, Gangway. Aktywnie udziela się również w zespołach chóralnych m.in. w: Reprezentacyjnym Chórze Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Młodzieżowym Chórze Mieszanym „Ave sol” działającym przy BCK, Chórze Mieszanym „Echo”, Chórze Młodzieżowym Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Drogomyślu czy Zespole Kameralistów „Pro arte et musica”.
Laureat wielu nagród na konkursach i przeglądach w całym kraju, zarówno za działalność w charakterze gitarzysty jak i działalność chóralną. Jak przyznaje sam laureat otrzymane stypendium przyczyni się wydatnie do realizacji najbliższych planów w postaci wydania autorskiej płyty z zespołem Lunatyp.

Życzymy naszemu stypendyście wielu sukcesów artystycznych i mamy nadzieję, że wielkie estrady polskiej muzyki staną przed nim otworem.

Łukasz Kazimierowicz
Wydział Kultury


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9