Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

„Dziś stażysta – jutro profesjonalista”

2017-03-22

Podsumowanie projektu „Dziś stażysta – jutro profesjonalista” programu Erasmus+

17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie 2-letniego projektu „Dziś stażysta – jutro profesjonalista” programu Erasmus+. W spotkaniu wzięli udział: p. Michał Rajwa - przedstawiciel Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie, p. Adam Wojaczek – dyrektor ZSB, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie szkoły zaangażowani w realizację projektu.

Podsumowanie projektu rozpoczęło się od wyświetlenia prezentacji i filmików ukazujących wrażenia uczniów z pobytu na stażu w Irlandii. Uczestnicy projektu opowiedzieli o: swoich doświadczeniach w pracy na budowie, przy renowacji budynków, licznych wycieczkach pozwalających poznać uroki zielonej wyspy oraz codziennych kontaktach z Irlandczykami w rodzinach goszczących. Udokumentowaniem wrażeń była także przygotowana specjalnie na tę okazję wystawa zdjęć. Ponadto uczniowie klas czwartych pod kierunkiem pani Joanny Lazar – Chmielowskiej przygotowali muzyczną niespodziankę - ludową pieśń „Molly Malone” oraz pochwalili się znajomością wyrażeń w języku irlandzkim. Dodatkową atrakcją spotkania były przesłane przez naszego irlandzkiego partnera Paula Quinna (szefa firmy Your International Training z Mallow) pozdrowienia i podziękowania. Zwieńczeniem projektu było wręczenie wszystkim uczestnikom projektu następujących dokumentów: zaświadczenia o ukończeniu 96-godzinnego szkolenia z przygotowania językowo – kulturowo – pedagogicznego, certyfikatu ukończenia szkolenia językowego stwierdzającego podniesienie praktycznych umiejętności językowych z poziomu A2 na B1, certyfikatu potwierdzającego odbycie stażu w Irlandii wydane przez organizację przyjmującą, dziennika stażu z oceną praktyk wydaną przez pracodawców w Irlandii, dokumentu safe pass uprawniającego do pracy w sektorze budowlanym w Irlandii przez 4 lata ważnego do 2020 roku, dokumentu Europass Mobilność, CV oraz Paszportu Językowego w języku polskim i angielskim.

W projekcie ,,Dziś stażysta – jutro profesjonalista” wzięło udział 48 uczniów: 33 techników budownictwa, 11 techników renowacji elementów architektury, 4 techników geodetów. Staż został zrealizowany w maju i we wrześniu 2016 roku. W czasie pobytu w Irlandii opiekę nad uczniami sprawowali: p. Joanna Lazar - Chmielowska, p. Blandyna Ligocka, p. Barbara Klimas i p. Teresa Machej. W czasie wizyty monitorującej do opiekunów dołączyli: p. dyrektor Adam Wojaczek i p. Mirosław Podżorski. Projekt został opracowany przez zespół w składzie: p. Dorota Skark – Pieprzka, p. Joanna Lazar – Chmielowska oraz p. Teresa Machej - koordynator projektu.

Teresa Machej


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9