Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Ankieta

Czy zapisałeś/aś się na Miejski System SMS-owy?

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Wiosenne sprzątanie rezerwatów

2017-03-29

Już po raz XIX Komisja Ochrony Przyrody, PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, przy udziale Wydziału Ochrony Środowiska UM Cieszyn i Nadleśnictwa Ustroń, przeprowadziła „Sprzątanie Rezerwatów Przyrody na terenie miasta Cieszyna."
15 – osobowe zespoły szkolne w towarzystwie swych opiekunów oraz przedstawicieli Komisji, wyposażone w worki i rękawice wyruszyły w piękne, słoneczne przedpołudnie do cieszyńskich rezerwatów.

Uczniowie I LO, prowadzeni przez Agatę Mazur udali się do rezerwatu Kopce. Uczniowie ZSEG pod opieką Agaty Gacoń, sprzątali Lasek Miejski nad Olzą. Grupa z ZSP nr 1 im. Szybińskiego pod wodzą Błażeja Guzego wybrała się do Lasku Miejskiego nad Puncówką. Wszystkie grupy posprzątały też część terenów przyległych do rezerwatów. W sumie zebrano 30 worków 100 l, opakowań papierowych, szklanych i plastikowych. Nie zabrakło tez przedmiotów wielkogabarytowych jak stare meble i przedmioty gospodarstwa domowego. Takie można było znaleźć w rejonie mieszkań socjalnych przy ul. Błogockiej. Na koniec wszyscy spotkali się na ciepłym posiłku w plackarni przy ul. Przykopa. Uczestnikom dziękowali za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego, Prezes Honorowy PTTK Ryszard Mazur oraz Marek Fiedor z Wydziału Ochrony Środowiska UM.

Prowadzący całą akcję, przewodniczący KOP Jan Machała wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Ustroń Moniką Matl, przeprowadzili konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej.
Wyniki: 1. Natalia Chrapek – ZSP nr 1, 2. Elzbieta Bednarczyk ZSEG, 3, Klaudia Pruska- L.O. Nr 1 oraz Jacek Wnętrzak ZSP nr 1, dwa kolejne miejsca zajęli Michał Herman z ZSEG oraz Dawid Zamojski z I L.O.
Konkursowicze otrzymali nagrody i medale, natomiast wszyscy pozostali okolicznościowe znaczki upamiętniające akcję sprzątania. Rozlosowano tez dla każdej ze szkol nagrody książkowe. Opiekunowie grup odebrali z rąk organizatora pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem zespołom szkolnym oraz książeczki odznak „Turysta Przyrodnik”. Ponadto opiekunów Agatę Mazur i Błazeja Guzego wyróżniono dyplomami za wieloletnią współpracę w prowadzonej akcji.

Przewodniczący KOP PTTK Jan Machała


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9