Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Przystanek pod Zamkiem

2017-04-21

29 kwietnia tymczasowe przystanki autobusowe, zlokalizowane przy ulicy Chrobrego zostaną przeniesione na ulicę Dojazdową

Monitorując na bieżąco sytuację, analizując głosy mieszkańców, pasażerów, zbierając informacje od przewoźników, kierowców, taksówkarzy, a przede wszystkim mając na uwadze komfort i satysfakcję osób, których mieszkania zlokalizowane są w obrębie ulicy Chrobrego, podjęto decyzję o całkowitym rozproszeniu ruchu autobusowego w tym rejonie i przeniesieniu tymczasowych przystanków na ulicę Dojazdową.

Autobusy z ulicy Chrobrego wyjadą po raz ostatni - 28 kwietnia. Dzień później tj. 29 kwietnia lokalizacja tymczasowych przystanków autobusowych, w pełni funkcjonować będzie pod Zamkiem Cieszyn (od strony parkingów - ulica Dojazdowa).

Większość linii autobusowych będzie rozpoczynać kurs na ulicy Dojazdowej, kierując się następnie zgodnie z docelowym kierunkiem jazdy. Przystanki pośrednie przeznaczone do wsiadania usytuowane zostaną między innymi na ul. Kolejowej, ul. Kochanowskiego i ul. Liburnia. Pozostała część przewoźników kursować będzie tak, jak do tej pory - zgodnie z rozkładem jazdy.

Zmiany, które wejdą w życie 29 kwietnia poprzedzi kampania informacyjna, skierowana do podróżujących. Plakaty, ulotki, mapki to tylko część materiałów, których dystrybucja rozpocznie się niebawem w szkołach, zakładach pracy, sklepach, na parkingach, przystankach, wśród przewoźników, a także w sąsiednich miastach.

"Przystanek pod Zamkiem" wyposażony będzie w kolejne elementy infrastruktury, służące komunikacji zbiorowej m.in. wiaty przystankowe, ławki i kosze. Miejsce będzie na bieżąco podlegało modernizacji.

W załączniku znajduje się mapka przedstawiająca zmiany lokalizacji przystanków komunikacji międzymiastowej od 29 kwietnia 2017 r.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9