Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cała Polska zbierała książki dla Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

2017-05-09

      5 czerwca po pracach remontowych otwieramy Wypożyczalnię dla dorosłych i Pracownię multimedialną Twoje Media – informuje Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, zachęcając wszystkich czytelników do odwiedzin i skorzystania z bogatej oferty.

      Uruchomienie strategicznych działów Biblioteki Miejskiej w Cieszynie to ogromna zasługa wielu osób.

      - Zebraliśmy bardzo dużo książek. Nie da się zliczyć ich ilości, chyba, że przeliczając na tony. Pomoc Bibliotece Miejskiej w Cieszynie płynęła niemal z całej Polski, a nawet z zagranicy – często od cieszyniaków, którzy kiedyś korzystali z zasobów biblioteki, a obecnie mieszkają poza granicami kraju – wyjaśnia Izabela Kula, dodając – Największą ilość książek przekazały nam fundacje, biblioteki i osoby prywatne, które solidaryzowały się z nami. Z pomocą rzeczową i finansową pośpieszyły zaraz po pożarze również firmy: Daedong System Poland Sp. z o.o., Castorama Sklep w Cieszynie i Hotel Liburnia.

      Koniec remontu nastąpi 13 maja. Pomieszczenia wypełnią się regałami, ladą biblioteczną, na niej staną komputery. Na końcu wniesione zostaną księgozbiory i zbiory specjalne. Książki trafią na półki i pozostanie już tylko czekać na wiernych czytelników.

      - Hojność darczyńców sprawiła, że czytelnicy mogą liczyć na wiele nowości wydawniczych. Straty udało się uzupełnić bardzo dobrymi pozycjami książkowymi i audiobookami. Miłośnicy czytania będą mieli w czym wybierać – podkreśla Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, kierując swoje podziękowania w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do odnowienia księgozbioru i wspierali bibliotekę również w każdy inny sposób - Pozyskane od darczyńców książki świadczą o sympatii i przychylności, jaką wzbudza Biblioteka Miejska w Cieszynie, zaś ilość ofiarowanych książek i pomoc, która płynęła z całej Polski, a nawet od osób z zagranicy, to najlepsza rekomendacja dla miejsca, które tworzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9