Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Michał Głowa odznaczony na sesji /fot. BSK

Michał Głowa odznaczony na sesji /fot. BSK

Michał Głowa - sportowiec, uczeń, zwycięzca

2017-06-14

      Młody, ambitny człowiek, pełen sportowej pasji i motywacji do pokonywania kolejnych wyzwań. Prywatnie brat. Mniej prywatnie uczeń klasy informatycznej Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego. Przede wszystkim jednak sportowiec.

Wiadomości Ratuszowe: Podczas majowej Sesji Rady Miejskiej Cieszyna z rąk Burmistrza Miasta i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej odebrał Pan w dowód uznania list gratulacyjny. Pana sportowe osiągnięcia zostały zauważone i docenione. Jakie to uczucie?
Michał Głowa: Bardzo miłe i na pewno w mojej pamięci pozostanie na długo.

WR.: Zaczęło się niewinnie. Dzisiaj ma Pan już na swoim koncie wiele znaczących sukcesów w dyscyplinie Nordic Walking.
MG.: Szczerze nie spodziewałem się, że dyscyplina Nordic Walking pochłonie mnie tak bardzo i co więcej zacznę w niej, jako zawodnik grupy M-junior odnosić swoje sukcesy.

WR.: Jak więc zaczęła się przygoda z „chodzeniem”?
MG.: Od przypadku, jak to zwykle bywa (śmiech). Można powiedzieć, że moje zainteresowanie tą formą aktywności rozbudził we mnie – mój sąsiad, a dzisiaj opiekun sportowy. Mając problemy zdrowotne, poszukiwał form aktywności i osoby do wspólnych treningów. Zwrócił się więc po sąsiedzku do mnie z pytanie, czy nie zechciałbym mu towarzyszyć. Zgodziłem się. Wygrana w pierwszych zawodach upewniła mnie w tej decyzji na tyle, że z jeszcze większym zaangażowaniem rozpocząłem dalsze treningi.

WR.: W roku 2016 – obok wielu pucharów zdobytych w zawodach krajowych – zajął Pan pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w Legnicy oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Lublinie. To owoc ogromnej pracy.
MG.: Tak, na każdy sukces trzeba ciężko pracować. W moim przypadku muszę starać się pogodzić naukę, która zajmuje w moim życiu zasadnicze miejsce z treningami, które odbywają się cztery razy w tygodniu. Treningi służą odbudowaniu najsłabszych stron zawodnika, w przypadku braków, które wynikają z gorszej wytrzymałości zawodnika – treningi odbywają się na dłuższych dystansach.

WR: Które zawody wspomina Pan najmilej?
MG.: Każde zawody to ogromne przeżycie, ale każdym też towarzyszy niezwykle miła atmosfera. Zawodnicy są sobie bardzo przychylni. Dla mnie jednak tymi, które najgłębiej zapadły mi w pamięć będą zawsze moje pierwsze zmagania. Wywalczyłem wtedy w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce.

WR.: Nordic Walking to raczej wciąż mało popularny sport wśród młodych ludzi.
MG.: Zgadzam się. Jestem chyba jedyną osobą w swojej klasie, która uprawia tę dyscyplinę sportową. Sam kiedyś troszkę z przymrużeniem oka traktowałem ten sport (śmiech). Treningi, które rozpocząłem w październiku 2015 roku odmieniły moje spojrzenie na Nordic Walking.

WR.: Co oprócz sportu?
MG.: Sport (śmiech). Pływanie, bieganie, jazda na rowerze, ale jest i czas na książki.

WR.: Plany na przyszłość?
MG.: Najpierw chcę skończyć szkołę, a potem zobaczymy. Na pewno na liście swoich marzeń umieściłem start w olimpiadzie (kto wie, może kiedyś się ziści).

WR.: Jak zachęcić młodych ludzi do Nordic Walking?
MG.: To sport niezwykle korzystny dla zdrowia i forma ruchu, którą może uprawiać każdy, bez względu na rodzaj schorzenia, wiek oraz kondycję fizyczną. Już z tego względu popularyzacja tego sportu jest niezwykle ważna.

BSK


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9