Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

25 lat minęło

2017-07-07

1 lipca w Izbie Spadochroniarza w Goleszowie-Równi odbyły się Uroczystości Jubileuszowe z okazji 25-lecia powołania XVIII Oddziału Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się zbiórką członków i zaproszonych gości, po której nastąpił przemarsz kolumny pod Izbę Spadochroniarzy w asyście orkiestry. Tam też odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, następnie nastąpił przemarsz do mini amfiteatru, gdzie w części oficjalnej powitano gości oraz członków Oddziału Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy. Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień, życzeń i podsumowania minionych lat. Oprócz listów gratulacyjnych i podziękowań kierowanych do wszystkich członków, trzech spadochroniarzy wyróżnionych zostało honorową odznaką za zasługi dla województwa śląskiego. Złotą odznakę otrzymał Stanisław Kwaśny, zaś srebrną Karol Lipowczan i Bogusław Moczała.
W programie obchodów nie zabrakło licznych atrakcji, miedzy innymi: pokazu akrobacji samolotów i skoków spadochronowych, pokazu uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Nie zabrakło również propozycji dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Na zakończenie spotkania, pod czaszami spadochronów, odbył się piknik spadochroniarski. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta OSP Pogwizdów oraz zespół muzyczny Silesian Tyrol-Band.
Wśród zaproszonych na uroczystość gości obecny był również Sekretarz Miasta Cieszyna Stanisław Kawecki, który na ręce świętujących jubileusz złożył życzenia i wyrazy uznania z okazji 25-lecia powołania XVIII Oddziału Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy.

Tekst: BSK
Foto: Tomasz Lenkiewicz


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9