Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyn w Pucku

2017-07-07

1 lipca 2017 r. Cieszyn odwiedził partnerskie miasto Puck w rewanżu za wizytę przedstawicieli Pucka podczas tegorocznego Święta Trzech Braci. Cieszynianie przywieźli nad Zatokę Pucką Orkiestrę Kameralną II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Antoninę Kraszewską, utalentowaną siedmiolatkę, która zachwyca występami wokalnymi na konkursach i przeglądach.

Niestety, słońce zostawili na południu, dlatego też występ cieszyńskich wykonawców odbywał się przy niesprzyjającej, deszczowej aurze. Nie przeszkodziła ona jednak w żaden sposób w doskonałej zabawie publiczności, która z zachwytem przyjęła również poczęstunek w postaci cieszyńskich kołaczy z serem i z makiem. Zgromadzonych przywitała Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska, nawiązując do początków współpracy przed piętnastoma laty – Turnieju Miast Cieszyn-Puck. Towarzyszył jej przewodniczący Rady Miasta Pucka, Piotr Kozakiewicz. Miasto Cieszyn reprezentowali: Przewodnicząca Rady Miejskiej Gabriela Staszkiewicz oraz Radny Marek Szczypka.

Orkiestra Kameralna zagrała zarówno standardy muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, sięgając do utworów grupy The Beatles czy Coldplay. Tosia Kraszewska zaśpiewała piosenki z repertuaru „dziecięcego” oraz „dorosłe” utwory. Jej niesamowity głos, dojrzałość sceniczna i wdzięk spotkały się z ciepłym przyjęciem. Cieszyńskie stoisko było oblegane – równie chętnie jak po kołacze sięgano również po materiały promocyjne. Panie z cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty sprzedawały rękodzieła wykonane przez wolontariuszy.

Znalazł się również czas na przygotowane przez gospodarzy atrakcje. Zaplanowano m.in. zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs czarterowy po Zatoce Puckiej i udział w pokazie musicalu „Broadway”. Wizyta przedstawicieli Cieszyna w Pucku to kolejny – i zapewne nie ostatni – rozdział wieloletniej współpracy obu miast.

Tekst i zdjęcia: MK


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9